Спеціальні потреби

Гонконг: у Національний день КНР тривають протести


Гонконг
Гонконг

У Гонконгу в середу під час заходів, присвячених 65 річниці утворення комуністичної Китайської Народної Республіки, продемократичні протестувальники закликали до відставки голови місцевої адміністрації Ляна Чженьїна.

Церемонія підняття китайського прапора пройшла на міській площі в Національний день КНР. Втім, десятки тисяч демонстрантів продовжували свої мітинги в трьох районах напівавтономного китайського міста, домагаючись від Пекіна демократичних реформ.

Повідомлень про випадки насильства в Гонконгу не надходили від неділі, коли поліція застосувала сльозогінний газ і перцеві аерозолі у невдалій спробі розігнати протестувальників.

Протестувальники вже кілька днів блокують вулиці Гонконгу, вимагаючи демократичних реформ, які дозволять обирати лідера на прямих виборах у 2017 році.

Минулого місяця Пекін постановив, що дозволить виборцям Гонконгу обирати свого лідера, але перелік кандидатів буде обмежений тими, хто буде схвалений прокитайським комітетом.

Демонстранти пообіцяли розширити акції, якщо Лян не піде у відставку, а китайська влада не погодиться на ширшу виборчу реформу.

Гонконг має статус особливого адміністративного округу в складі Китаю.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG