Спеціальні потреби

У США вже понад 10 штатів визнали Голодомор в Україні геноцидом


Пам’ятник у Вашингтоні Жертвам Голодомору-геноциду в Україні
Пам’ятник у Вашингтоні Жертвам Голодомору-геноциду в Україні

За даними ЗМІ, вже 11 американських штатів визнали Голодомор геноцидом українського народу

Губернатор штату Іллинойс Брюс Раунер 19 травня видав прокламацію, яка проголошує 2018 рік роком пам'яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 рр. в Україні, штучно спричиненого радянською владою.

Про це 14 червня повідомило посольство України в США.

Раунер звернув увагу на те, що Україна і 15 інших країн вже визнали Голодомор геноцидом українського народу.

Як пише видання The Ukrainian Weekly, 7 травня губернатор Канзасу Джефф Кольєр видав прокламацію, в якій проголосив 2018 рік - «Роком пам’яті жертв українського геноциду», і закликав всіх громадян штату «високо цінувати і захищати права людини та приєднатися до відзначення річниці цього трагічного періоду в історії світу».

Губернатор Кольєр у документі з цього приводу вказав на те, що «Голодомор це штучно спричинений голод в Україні радянським режимом Йосифа Сталіна у спробі придушити повстання українців, які виступали проти комунізму і колективізації та був навмисним актом геноциду української нації».

Втім, місяць раніше – 3 квітня – губернатор Міссурі Ерік Ґрейтенс також видав прокламацію, проголошуючи цей рік «Роком пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні». Губернатор зазначив, що «85 років тому, радянський лідер Йосиф Сталін і його тоталітарний режим скоїли акт геноциду, спричинивши штучний масовий голод і спланувавши конфіскація врожаю зернових та усіх інших продуктів харчування в українських селян, що призвело до смерті до 10 мільйонів невинних чоловіків, жінок і дітей». У документі також вказано, що під глобальним гаслом: «Україна пам’ятає, світ визнає», необхідно, щоб світова спільнота офіційно визнала Український Геноцид-Голодомор 1932-1933рр., як огидний злочин проти людяності, щоб не допустити повторення подібних трагедій у майбутньому».

Станом на сьогодні, за даними ЗМІ, Голодомор в Україні визнано геноцидом вже в 11 штатах США: Вашингтоні, Вісконсині, Іллінойсі, Массачусетсі, Мічигані, Нью-Джерсі, Нью-Йорку, Ореґоні, Пенсильванії, Міссурі та Канзасі.

Нагадаємо, що 8 червня у Палаті представників Конгресу США представлено резолюцію, в якій Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу.

Документ є дзеркальною версією резолюції, внесеної на розгляд Сенату у березні цього року. В документі зазначається, що події 1932-1933 рр. в Україні були спланованою акцією сталінського тоталітарного режиму, котра була спрямована проти українського народу і була геноцидом.

Дивіться також: Вечір-реквієм за жертвами Голодомору відбувся в Чикаго

Вечір-реквієм за жертвами Голодомору відбувся в Чикаго. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:04 0:00

XS
SM
MD
LG