Спеціальні потреби

Мистецькі проекти у школах фінансують голлівудські меценати


Через скорочення фінансування освітньої галузі у США першими із шкільних програм зникають мистецькі проекти. Однак у Лос-Анджелесі за продовження креативних програм у школах виступили громадські організації, зокрема Мистецька рада Голлівуда, яка фінансує декілька таких проектів у громадських школах.

В одній із шкіл професійні танцюристи вчать 12-річних школярів танцювати хіп-хоп. А учні сусідньої школи, більшість яких – діти іммігрантів, мають можливість займатися у музичному театрі у самому серці Голлівуда.

Виконавчий директор Мистецької ради Голлівуда Шона Маклур пояснює, чому важливо зберегти у школах творчі проекти:

«Ці школярі представляють різні етнічні групи. Це латиноамериканці, вірмени і вихідці з Азії. У всіх них багата культурна спадщина. Ми намагаємося поєднати найкращі голлівудські традиції із їхніми культурами».

Хореограф Анджеліна Прендерґест каже, що діти швидко опановують мистецтво рухів:

«Виглядає, що їм усім подобається танцювати, особливо після багатогодинного сидіння за партою. Приємно бачити, як вони танцюють і багато із них справді мають талант. Отож я сподіваюся, що вони продовжуватимуть цим займатися».

Вчителька Барбара Розенбальт каже, що мистецтво дуже важливе у розвитку дітей, а тим паче, якщо вони живуть у самому серці кіноіндустрії:

«Важливо, щоб вони знали, які можливості існують тут у Голівуді, і знали, що це за світ».

За статистикою, лише половина учнів громадських шкіл Лос-Анджелеса отримають середню освіту. Інша половина залишать школу, недовчившись. Президент Мистецької ради Голлівуда Ніла Арсланян переконана, що мистецькі заняття можуть спонукати дітей закінчувати школу:

«Коли вони у третьому-четвертому класі, то кажуть, що хочуть бути лікарями, юристами, пожежниками. Вони бачать різні можливості. А коли вони проходять через освітню систему, то їх мрії мало-помалу зникають. Ми думаємо, що мистецтво може відкрити перед ними нові горизонти».

Вчителька Меліса Берман каже, що мистецька програма розвиває й багато інших практичних навичок:

«Це робота в колективі, вміння слухати інших, розвивати свої таланти через рух, мову. Це можливість проявити свою уяву».

Наразі мистецькі програми у громадських школах міста підтримують спонсори. Однак, їх організатори сподіваються на відновлення державного фінансування, що гарантувало б майбутнє творчим проектам.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG