Спеціальні потреби

"Війна - це не лише про математику" - Годжес коментує перевагу Росії в живій силі та артилерії


Колишній командувач Сухопутних військ США в Європі Бен Годжес сумнівається в здатності Росії сформувати заявлені дві додаткові армії
Колишній командувач Сухопутних військ США в Європі Бен Годжес сумнівається в здатності Росії сформувати заявлені дві додаткові армії

Росія зберігає кількісну перевагу в військових, боєприпасах та обладнанні над Україною, але її здатність використати цю перевагу обмежена, каже колишній командувач Сухопутних військ США в Європі Бен Годжес.

Росія використовує в рази більше артилерійських снарядів і, згідно з оцінками Британської розвідки, Кремль, ймовірно, вербує 30 000 нових військових на місяць. Для того, щоб зменшити нестачу боєприпасів та військового обладнання в Україні, європейські країни активізують поставки боєприпасів Україні, а Франція оголосила про нові поставки військового устаткування.

Оглядачі багато говорять про нестачу боєприпасів в Україні, втрати серед військових, втрату Авдіївки, але на так часто чути про "справжні проблеми", які Росія має зі своїм військом, сказав Годжес в подкасті Silicon Curtain. Зокрема, росіяни не здатні повною мірою використати цю перевагу, вважає експерт.

"Авдіївка впала 5 тижнів тому, а росіяни не змогли з цього скористатись, бо не мають спроможності", - зауважує він.

Щодо переваги Росії в боєприпасах, Годжес вказує, що оголошувані співвідношення артилерійських снарядів Росії до України як 5:1 чи 10:1 "сприймаються як даність". "Можливо це подекуди і так, але в них немає здатності експлуатувати це. Бо росіяни втратили дуже багато досвідчених офіцерів та сержантів", - каже він.

Не думаю, що росіян, які хочуть там бути (на фронті з Україною - ред), вистачить навіть на один шкільний автобус
Бен Годжес

"Війна - це не лише про математику і хто має більше людей - ми програли у В'єтнамі і в Афганістані", - каже Годжес про США.

Українці значно більш вмотивовані, ніж росіяни, зазначає він.

"Українці захищають свою Батьківщину, знають місцевість краще, ніж будь-хто, а росіяни - окупанти та загарбники. Не думаю, що росіян, які хочуть там бути (на фронті з Україною - ред), вистачить навіть на один шкільний автобус", - додає він.

Чи здатна Росія втілити свої плани і створити нові підрозділи?

20 березня російський міністр оборони Шойгу заявив про плани до кінця року створити дві додаткові загальновійськові армії, тридцять підрозділів, включаючи чотирнадцять дивізій та шістнадцять бригад.

Годжес висловив сумнів в здатності Росії виконати свої плани зі створення нових підрозділів.

"Вони втратили так багато людей. В них немає можливості навчити нові 300 000. Вони оголошують, що створили дві нові армії - це брехня. Вони це оголосили, але їх не існує і точно вони ще не є боєздатними формуваннями", - додає експерт.

Британське міністерство оборони вважає, що Росія здатна укомплектувати ці підрозділи однак, через нестачу навчання і широкий вжиток застарілого устаткування та питання інфраструктури "ці підрозділи, ймовірно, зіткнуться з проблемами з забезпеченням ресурсами".

РФ оголосила весняний призов - найбільший за 8 років

Заяви про створення нових підрозділів в російській армії можуть стати сигналом до оголошення повномасштабної мобілізації в Росії, наводить Newsweek слова Алекса Кокчарова з S&P.

Тепер, коли Путін зберіг за собою наступний президентський термін, він може оголосити додаткову мобілізацію, вважає доцентка американського університету Корнелл Брин Розенфельд.

В Росії було оголошено часткову мобілізацію 300 000 осіб в вересні 2022 року, що похитнуло підтримку війни серед росіян, зауважує дослідниця.


31 березня Путін підписав указ про весняний призов. Кремль планує призвати 150 000 росіян на військову службу - найбільше за вісім років, пише британське видання Daily Mail. Хоча призовники не мають брати участь в бойових діях за межами країни, ЗМІ повідомляють про випадки того, що їх надсилали на лінію фронту.

У Центрі національного спротиву сил спеціальних операцій України відреагували на крок Путіна, вказуючи, що Росія в порушення міжнародного права намагається призвати на службу молодь з Криму, та інших окупованих територій України.

Центр закликав тих, кого може незаконно призвати Росія, "покинути місце постійного проживання або ж загалом дані території", а у випадку насильницької мобілізації чи призову "слідувати алгоритму здачі в полон".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG