Спеціальні потреби

Бердянська молодь веде просвітницьку кампанію проти ВІЛ/СНІДу


1-го грудня світ відзначатиме День боротьби зі СНІДом. Згідно з даними ООН, за останні 5 років поширення епідемії у світі загалом сповільнилося. А натомість в Україні ситуація залишається тривожною: рівень ВІЛ-інфікованих тут найвищий серед усіх країн Східної Європи і, лише за офіційними даними, становить понад 1% населення. Як стверджують експерти, одним з найефективніших засобів протидії епідемії є інформація, знання про хворобу.

Саме поінформованості молоді приділяють увагу в Бердянську. Студенти Бердянського агротехнологічного коледжу – учасники молодіжного проекту з профілактики ВІЛ/СНІДу. Вони проголосили за мету зупинити поширення інфекції серед місцевої молоді і розпочали просвітницьку кампанію: з тренінгами та презентаціями відвідують школи, училища й виші Бердянського району.

На тренінгах учасники проекту розповідають ровесникам, що таке вірус імунодефіциту; якими шляхами він може передаватися; скільки людей в Україні сьогодні живе з вірусом. Разом з однолітками вони обговорюють побутуючі міфи про СНІД і розмірковують над тим, як діяти у різних гіпотетичних ситуаціях – скажімо, якщо твоєму найкращому другові поставили діагноз СНІД.

Молодіжний проект у Бердянську фінансує американський уряд – згідно з планом президента США з протидії ВІЛ/СНІДу в усьому світі. А керує проектом волонтерка з Корпусу миру. Сара Бурчстед, що приїхала в Бердянськ більше року тому, згуртувала для участі в кампанії студентів-активістів.

Це спрацьовує найкраще, коли молоді ведуть інформаційну кампанію для молодих, – оцінює результат дільничний педіатр бердянської дитячої лікарні Іляна Караман:

«Це дуже добре. Це волонтерська робота, і це говорить про те, що діти замислюються про своє майбутнє і не потрапляють під поганий вплив».

З лікарями погоджуються педагоги, серед яких Галина Шишкіна – директор Бердянського агротехнічного коледжу:

«Це дуже цікаво дітям, вони готові цим питанням займатися. І вони розставляють акценти; не ми, а вони. Треба зробити так, щоб молодь знала, що СНІД є, але треба вести відповідний спосіб життя».

Щоб визначити, які питання найбільше цікавлять студентів, оголосили анкетування; участь захотіли взяти всі. З'ясувалося, що теми, на які є найбільший запит і найбільша потреба в інформації, це рання вагітність, залежність від алкоголю і наркотиків, СНІД. Зробили стінгазети на ці теми; встановили у коледжі в холі.

«Ми хотіли донести те, що, коли йдеться про СНІД, то кожен знаходиться в групі ризику. Тобто це не просто проблема незахищеного сексу, гомосексуалістів чи секс-працівниць; це стосується всіх», – каже студентка Альона Фуклєва.

Сара каже, що просвітницька кампанія приносить свої плоди:

«Коли до молодих людей доносять інформацію про ВІЛ/СНІД, коли дають їм можливість дізнатися, як прогресує статистика захворюваності в Україні, і якими шляхами передається вірус, то це вже саме по собі дає змогу студентам зробити більш розумний вибір».

Сара за фахом соціальний працівник. Вдома у штаті Південна Кароліна мала чималий досвід догляду за бездомними людьми і тими, що живуть з вірусом ВІЛ/СНІДу. Вона знає, яку роль зіграла в долі цих людей необізнаність, і скільки зайвого болю завдала їм необізнаність інших.

Вона вірить, що цей досвід, здобутий вдома на узбережжі Атлантичного океану, допоможе змінити на краще чиєсь життя тут, на берегах Азовського моря, в Україні.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG