Спеціальні потреби

Україна ускладнює відносини зі США - Держдеп


Україна ускладнює відносини зі США - держдеп
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
Direct link

Україна ускладнює відносини зі США - Держдеп

Парламентські вибори в Україні стали кроком назад для демократії в Україні. Про це в ході брифінгу Гельсінкської комісії у Вашингтоні заявили представники міжнародних організацій, які здійснювали аналіз виборів в Україні. Слухання проводилися у приміщення Конгресу у п’ятницю 16 листопада.

Директор Євразійської дивізії Міжнародного республіканського інституту, Стівен Нікс відзначив, що держава не забезпечила рівних умов для кандидатів у депутати, сприяла провладним кандидатам та не дала виборцям впевненість у тому, що їх голоси справді враховуються.

Заступник регіонального директора Євразійських програм Національного демократичного інституту Кейті Фокс закликала українську владу поважати волю виборців у спірних округах, де результати виборів досі не визначено.

Водночас, присутній на брифінгу представник Державного департаменту США Томас Мелія зазначив, що за результатами виборів і партія влади, і опозиційні сили отримали меншу підтримку виборців ніж на попередніх виборах. А це, на думку Мелії, свідчить про розчарування українців у політичних лідерах. Мелія також зазначив, що згортання демократії та вибіркові переслідування в Україні стають на заваді втіленню моделі стосунків, які США хотіли би мати з Україною.

На брифінгу також був присутній конгресмен-республіканець Роберт Адергольт, член Гельсінської комісії та голова підкомітету Конгресу з питань національної безпеки. Коментуючи вірогідність запровадження санкції щодо осіб винних у викривленні результатів виборів в Україні, конгресмен заявив:

«Вибори у США щойно закінчились. Президент Обама та його адміністрація звісно переглядатимуть свою політику, але мене особисто обнадіяло те, що на брифінгу були представники Держдепу та висловлювали слушні думки про Україну. Я переконаний, що чинна президентська адміністрація та Обама будуть приділяти Україні увагу та не лише забезпечать стабільність наших стосунків, але і пересвідчаться, що країна вірна обраному демократичному напрямку розвитку», - заявив конгресмен Роберт Адергольт.

Член Гельсінської комісії додав, що зараз у Конгресі ніхто не думає про санкції щодо конкретних людей в Україні через порушення на виборах. Конгресмени хочуть проаналізувати повідомлення про порушення, побачити, що відбулось. Про санкції не йдеться - йде оцінка ситуації, - зазначив Роберт Адергольт.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG