Спеціальні потреби

Гельсінська комісія США вимагає звільнення політичних в’язнів у Білорусі


Слухання Гельсінської комісії США
Слухання Гельсінської комісії США

Голова Комісії Сполучених Штатів з питань безпеки і співробітництва в Європі, відомої також як Гельсінська комісія, Крис Сміт опублікував заяву про трагічну річницю кривавого придушення демонстрантів, яке сталося 19 грудня 2010 року в Білорусі. Дії білоруської влади були скеровані проти понад 700 прихильників опозиції, які кинули виклик білоруському диктаторові Олександру Лукашенку. У заяві сказано:

«Минулий рік був жахливим для білоруського народу. Заходи, застосовані під час ганебної ночі 19 грудня 2010 року і пізніші події підтвердили характер правління Лукашенка – диктатуру, яка продовжує проникливий клімат страху для роздавлення інакодумства. Протягом минулого року диктатор вдався до репресивних заходів, масштабу і брутальності яких не бачено в Європі протягом понад десятиріччя. Вони включали піддавання тортурам кандидатів у президенти, таких як Олесь Михалевич, який недавно давав свідчення перед Гельсінською комісією, та інших демократичних лідерів».

«Уже найвищий час – читаємо у заяві – сказати Лукашенку та його посіпакам, відповідальним за неприйнятне і нікчемне ставлення до тих, хто захищає права людини і бореться за свободу своєї країни. З нагоди цієї сумної роковини ми повторюємо нашу вимогу щодо негайного і безумовного звільнення Андрія Саннікова, Миколи Статкевича, Дмитра Бондаренка, Дмитра Дашкевича, Олеся Беляцького та інших осіб, ув’язнених за те, що вони вимагали належних їм фундаментальних прав».

У заяві Гельсінської комісії закликається президента Лукашенка до негайного припинення кампанії переслідування і вільної діяльності громадянського суспільства, включно із захисниками прав людини, адвокатами і незалежниим журналістами.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG