Спеціальні потреби

Завезені мангусти з'їдають унікальну фауну Гаваїв


Острівний штат Гаваї – це майже синонім раю на землі. Всесвітньо відомий курорт асоціюється із високими цінами, блакитним океаном, м’яким кліматом та унікальною природою. І якщо про зменшення цін на відпочинок на гавайських берегах годі й мріяти, то кількість унікальних видів птахів, які там проживають, уже зменшується. А причиною цьому є мангусти, яких понад 100 років тому завезли для боротьби із пацюками на плантаціях цукрової тростини. Захисники природи констатують, що мангусти знищують пташенят та кладки яєць рідкісних птахів, деякі з яких відкладають по одному яйцю на рік. Сьогодні не один вид птахів, які мешкають на Гавайях, у небезпеці. Сто років тому на острови завезли мангуст, щоби знищити пацюків. Тепер же вони знищують кладки яєць птахів.

«Мангусти не вміють лазити по деревах, але вони справжня напасть для птахів, які в’ють гнізда не землі. Особливу небезпеку мангусти становлять для гавайських водоплавних», - говорить захисник природи Джордж Воллес.

На Гаваях мангусти не мають природніх ворогів. Цих тварин можна побачити поблизу доріг, поруч зі смітниками. До останнього часу на острові Кауаї не було мангуст, тож популяція птахів тут в основному збережена. Втім, загальний стан досить невтішний, говорить захисник природи Бред Бортнер:

«100 видів птахів живуть лише на Гавайях. 71 вид вже зник, а 31-му загрожує зникнення».

«100 видів птахів живуть лише на Гавайях. 71 вид вже зник, а 31-му загрожує зникнення».
Мангусти не єдина загроза птахам на Гаваях. Небезпеку становлять інші тварини, знищення природного середовища птахів, а також чужорідні рослини, хвороби, які переносять комахи. Для того, щоби відновити популяцію рідкісних видів, їх намагаються розводити у неволі. Окремі види птахів, які мешкають виключно на Гаваях, налічують всього кілька сотень особин. Втім, через обмеженість ресурсів, зробити все необхідне для їх порятунку просто неможливо, говорить Бред Бортнер:

«На Гаваях мешкає третина всіх видів птахів згаданих у Законі США про Вимираючі види. Втім, незважаючи на це, на острови припадає лише 4 відсотки коштів, які виділяються на відновлення вимираючих видів».

Для того, щоби зберегти унікальні види, Американське товариство збереження птахів випустило 30-хвилинний документальний фільм «Гаваї у небезпеці», який можна знайти в мережі Інтернет.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG