Спеціальні потреби

Притулок для птахів у Сан-Франциско рятує понад тисячу пернатих щороку


Міжнародний Центр для птахів у Сан-Франциско надає тимчасовий притулок птахам, які постраждали внаслідок природних лих. Часто до них потрапляють і водні пернаті, які стали жертвами виливу нафти. Крім того, Центр надає консультації урядовим агентствам та працівникам нафтових компаній для мінімізації впливу нафтової індустрії на флору та фауну регіону.

«Іноді дорослі птахи гинуть, і тоді молодняк залишається без батьків. Саме для таких осиротілих птахів і працюють такі центри, як наш».
Мішель Беліззі
У Центрі для птахів у Північній Каліфорнії кожного року знаходять собі притулок близько тисячі заблукалих каченят. Від квітня до серпня у цьому регіоні – сезон гніздування для більшості видів місцевих птахів. Деякі з молодого виводка роблять свої перші змахи крилами вдало, інші ж потребують трохи допомоги. У сезон розмноження Міжнародний Центр-притулок для птахів у Сан-Франциско рятує близько ста птахів на тиждень.

«У цей час всі птахи в дикій природі гніздяться, виводять потомство. Іноді дорослі птахи гинуть, і тоді молодняк залишається без батьків. Саме для таких осиротілих птахів і працюють такі центри, як наш. Ми займаємось всіма видами водних птахів, тими різновидами, які живуть наприклад на болотах Суїсан по сусідству», – каже менеджер центру Мішель Беліззі.

Втім, працівники Центру попереджають, що підбирати диких пташенят треба обережно, адже не всі вони потребують допомоги чи залишились без батьків. Гніздо з малюками без нагляду дорослого птаха ще не означає, що мама їх покинула. В деяких випадках, дорослі птахи навмисне залишають пташенят на кілька днів, щоб ті наодинці оперилися та набрали достатньо навичок для дорослого життя. Ті ж пташенята, які опинаються у центрі, отримують батьківську увагу з боку його працівників.

Щойно потрапивши у Центр, птахи проходять повний медичний огляд. Волонтер Бріана Сетл каже, що новоприбулі потребують час, щоб оговтатись від стресу:

«Коли пташеня до нас потрапляє, ми залишаємо його у повному спокої десь хвилин на 15, щоб воно перевело подих, заспокоїлось. Відтак, ми з кожним проходимо певну процедуру – зважуємо, перевіряємо, чи все у них на місці, а вже потім ми їх всім поміщаємо в спеціальний інкубатор для новоприбулих».

Опинившись в інкубаторі, ці малечі відпочивають та набираються сил у безпечному середовищі. Коли птахи готові до самостійного життя, їх випускають на волю.
XS
SM
MD
LG