Спеціальні потреби

Гейґел передав Києву російські гарантії щодо конвою


міністр оборони США Чак Гейґел

Міністр оборони США Чак Гейґел передав Україні гарантії Москви, що російський конвой з гуманітарною допомогою, призначений для Східної України, «не стане приводом для військової інтервенції в Україну».

У середу Гейґел провів телефонну розмову зі своїм українським колегою Валерієм Гелетеєм.

Більше 200 вантажівок, які, за заявами Москви, завантажені продовольством, ковдрами та іншими предметами першої необхідності, вже близько тижня стоять біля кордону з східними регіонами України, в очікуванні гарантій безпеки. Українська влада висловлювали підозри, що в них може міститися військова допомога, призначена проросійським сепаратистам.

«Міністр Гейґел передав суть розмови з міністром оборони Росії Сергієм Шойгу щодо російського гуманітарного конвою і гарантії міністра Шойгу, що конвой не є засобом військової інтервенції», - заявив прес-секретар Пентагону контр-адмірал Джон Кірбі.

«Міністр Гейґел повідомив, що передав міністру Шойгу, що скупчення російських транспортних засобів та сил біля кордону сприяє подальшій ескалації напруженості, і підкреслив, що будь-які переговори про припинення вогню повинні включати представників України», - додав Кірбі.

Як заявив Пентагон, Гелетей повідомив про зростання насильства на сході України в результаті безперервних поставок зброї і потоку живої сили в Україну з Росії, а також розповів про нещодавні атаки, в результаті яких були вбиті і поранені невинні мирні мешканці.

«Міністри Гейґел і Гелетей також обговорили статус триваючих поставок Україні військової допомоги США. Міністр Гелетей подякував Гейґелу за продовження допомоги з боку США», - повідомив Кірбі.

Відео - найголовніше

Вибори в Польщі: якими є настрої виборців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:36 0:00
XS
SM
MD
LG