Спеціальні потреби

Це вторгнення за грузинським сценарієм - експерти


Російські військові на кордоні з Україною.
Російські військові на кордоні з Україною.

Протягом усього часу "гуманітарної місії" Росія може використати будь-який прецедент застосування сили проти російської техніки, як привід для вторгення.

Таку думку у Twitter висловив колишній посол США у Росії Майкл Макфол, коментуючи заяву президента України Петра Порошенка про те, що українські військові зуміли знищити частину військової техінки, яка учора на очах західних журналістів перетнула кордон з Україною.

"Якщо українські сили справді знищили підрозділ російської армії на сході України, це значна ескалація війни", - відзначив Макфол.

"Пригадайте, як Російсько-Грузинська війна у серпні 2008-го року почалась з "відповіді" Кремля на напад на російських солдат у Південній Осетії", - вважає Макфол.

Якщо Росія шукає приводу для вторгення, то вже його отримала - вважає ведучий Бі-Бі-Сі Ендрю Ніл.

"Схоже, що пан Путін отримав привід для вторгнення у східну Україну ...", - вважає журналіст.

Подібність ситуації із "грузинським сценарієм" відзначає і Ендрю Фоксол, директор Центру досліджень Росії у товаристві Генрі Джексона.

"Якщо можна вірити цим повідомленням, це нагадує Грузію у 2008-му році", - твітить експерт.

Він також нагадує, що рівно 100 років тому Росія вторглась у Східну Прусію.

А фінський військовий дослідник Алексі Роініла нагадує, що у 1939-му році під час вторгнення до Фінляндії Росія використала тактику провокації.

У заяві російського МЗС про буцімто підготовку добровольчим батальйоном "Айдар" нападу на гуманітарний конвой, експерт вбачає сигнал, що Росія готує провокацію проти самої себе, з тим щоб виправдати подальше вторгнення.

"Коли Росія напала на Фінляндію у 1939-му році, то зробила це після провокаційного нападу на саму себе. Тепер схоже, що вона робить те саме в Україні", - пише Роініла.

У цей контекст вписується і нова заява з Москви, де сьогодні попередили про "недопустимість спроб зриву конвою".

Натомість експерт аналітичного центру Олександр Клімент "Eurasia Group" переконаний, що на сході Україні зараз не відбувається нічого нового.

"Україна нібито знищувала "військову техніку з Росії" протягом місяців. Нічого нового не відбувається. До того ж Росія не може відповісти на знищення військової техніки українцями, не визнавши спочатку, що це була російська техінка", - відзначає Клімент.

Між тим міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт відзначає, що люди масово тікають із так званих республік підтримуваних Росією.

"Схоже, що люди панічно тікають в усі боки з так званих "народних республік" у східній Україні. Бандитизм знищив економіку", - твітнув Більдт.

Дивіться також : Путін сяде за стіл переговорів лише після розгрому його маріонеток - ЗМІ

Путін сяде за стіл переговорів лише після розгрому його маріонеток - ЗМІ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00

XS
SM
MD
LG