Спеціальні потреби

У Британії загострюється скандал навколо медіа-імперії Руперта Мердока


У Британії загострюється скандал навколо медіа-імперії Руперта Мердока
У Британії загострюється скандал навколо медіа-імперії Руперта Мердока

«Дякуємо і до побачення» саме з таким заголовком вийшов останній номер «News of the world». Газета з 168-річною історією донині була найпопулярнішим англомовним виданням у світі. Але таблоїд, який жив за рахунок скандалів перестав існувати сьогодні через власний ж скандал. Лондонські читачі зранку кинулися до кіосків аби купити останній номер газети, який незабаром може стати колекційним.


«Я вважаю, якщо ти щось зробив неправильно, ти маєш відповісти за наслідки, і очевидно вони були неправі», – каже читач Вілсон Роуз.

Працівників газети звинувачують у прослуховуванні телефонів близько чотирьох тисяч британців, серед яких були й високопосадовці. Більше того репортерам бульварного видання інкримінують підкуп поліції. Людина номер два в Скотленд-ярді Джон Ятс вже привселюдно попросив вибачення за співпрацю з виданням.

«Я завжди передусім дбав про інтереси жертв, але тут я не дотримався своїх принципів», – говорить заступник комісара поліції Скотланд-Ярда Джон Ятс.

Власник «News of the world» медіа-магнат Руперт Мердок терміново прилетів до Лондона. Це найбільший скандал за весь час існування його медіа-імперії. До холдингу Мердока також входять американський телеканал «Фокс Ньюс» та «Вол-стріт Джорнал».

«Ми вже вибачилися. Ми відчуваємо, що нас підвели люди, яким ми довіряли, але врешті решт газета підвела своїх же читачів», – говорить Мердок.

Напередодні закриття, перед колективом газети виступив її редактор Колін Майлер. Він, як і решта двісті працівників видання, від сьогодні – безробітний.

«Я думаю, що інколи у нас немає часу навіть переосмислити те, що відбулося, ким ми стали і в мене майже немає сумнівів, що люди, коли підходитимуть до стенду з газетами в супермаркетах і бачитимуть, що «Ньюс оф зе волд» там уже немає, вони відчують, що газета означала для них», – каже Колін Майлер.

Скандал з «News of the world» не лише сколихнув медіа, а й дав привід замислитися про зміну правил гри на британському медіа-ринку. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон вже виступив з пропозицією переглянути закони, які регулюють пресу та розробити новий етичний кодекс для журналістів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG