Спеціальні потреби

Правозахисники вимагають закриття в’язниці Ґвантанамо


Організації з захисту прав людини вимагають від Барака Обами закрити в’язницю в Ґвантанамо, в якій вже дев’ять років утримують в’язнів, яким так і не було винесено судового вироку. Цього тижня протестуючі вийшли на вулиці Вашингтона, аби нагадати Бараку Обамі про його передвиборчу обіцянку.

Вдягнуті у тюремні роби протестуючі пройшли маршем від Білого дому до будинку Міністерства юстиції. Таким чином вони нагадали президенту про його обіцянку, дану два роки тому.

2009-го року, коли Барак Обама став президентом, він видав наказ про закриття в’язниці у Ґвантанамо. Пройшло вже два роки, але 170 підозрюваних у тероризмі все ще залишаються ув’язненими. Захисники прав людини кажуть, що Барак Обама не зробив достатньо, аби пояснити американцям, чому ця в’язниця має бути закрита.

Втім експерти кажуть, щоб закрити цю в’язницю потрібно розв’язати багато проблем. Наприклад, що робити з в’язнями, яким так і не винесено вироку? Американці проти того, щоб переносити слухання справ підозрюваних у тероризмі у цивільні суди. Саме через масове незадоволення був скасований розгляд в нью-йоркському міському суді справи Халіда Шейх Могамеда, якого підозрюють в організації атаки 11-го вересня. Чимало з в’язнів не має змоги судити ані у військовому, ані у цивільному судах через особливості обставин їхнього затримання та допитів. За словами Барака обома, найскладніша проблема – що робити з людьми, у суспільній небезпеці яких США не впевнені.

Але захисники прав людини кажуть, що це не має бути причиною через яку база в Ґвантанамо досі існує. Правозахисник Том Паркер наголошує:

«Ми віримо, що кожний, хто перебуває у Ґвантанамо має, або стати перед судом, або бути випущеним на свободу».

На шляху до закриття американської в’язниці на території Куби з’явилася ще одна перепона. Нещодавно підписаний президентом Обамою бюджет Міністерства оборони містить заборону на використання оборонних коштів на транспортування в’язнів Ґвантанамо на територію США. Також ним суворо обмежуються можливості використання військових фондів на пересилку в’язнів в інші країни. Свої дії Барак Обама пояснив тиском з боку Конгресу, кажучи, що ця поступка була необхідна, аби розпочати бюджетний рік вчасно.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG