Спеціальні потреби

Міністр фінансів Греції подав у відставку


Міністр фінансів Яніс Варуфакіс
Міністр фінансів Яніс Варуфакіс

Міністр фінансів Греції Яніс Варуфакіс подав у відставку в понеділок, наступного дня після того, як греки більшістю голосів відкинули вимогу європейських кредиторів накласти додаткові заходи економічних обмежень у заміну на позики афінському уряду. Його відставка була несподіванкою, тому що раніше він сказав, що подасть у відставку лише тоді, якщо його земляки підтримають пропозицію про економічні обмеження.

Проте у понеділок Варуфакіс сказав, що йому дали зрозуміти, що деякі представники єврозони воліли б його не бачити на зустрічі міністрів фінансів. Він додав, що його відсутність на таких нарадах була задумом прем’єр-міністра і можливо допоміжною для досягнення угоди з кредиторами Греції.

Протягом останніх місяців Варуфакіс мав часті суперечки з кредиторами Греції. Кілька днів тому він навіть звинуватив Європейський Союз у «тероризмі», який нібито намагався залякати греків, щоб вони голосували «так» на референдумі.

Представник грецького уряду Габріел Сакелларідіс заявив, що про призначення нового міністра буде повідомлено в понеділок.

Згідно з результатами референдуму, 61% греків відкинули попередження з боку європейьссикх кредиторів, згідно з якими ігнорування пропозицій про фінансові обмеження може змусити країну вийти з єврозони.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG