Спеціальні потреби

У Греції загальна фінансова криза – закриті банки і банкомати


Грецький пенсіонер перед банкоматом
Грецький пенсіонер перед банкоматом

У понеділок вранці у Греції закриті банки, а в банкоматах немає грошей. Проте заходи щодо контролю капіталу не стосуватимуться виплат пенсій. Вранці багато пенсіонерів зайняли місце у чергах перед банками, надіючись, що вони матимуть доступ до банкоматів, але ці заходи не були успішними. Міністерство фінансів заявило, що дещо пізніше воно з’ясує, як будуть виплачувати пенсії.

Позбавлена валюти країна – відрізана від дальшого напливу європейських фондів – доручила закрити банки і біржі на шість днів, починаючи з понеділка. Фінансова криза в країні загострюється перед вівторком – крайньою датою для врегулювання кризи.

Прем’єр-міністр Алексіс Ципрас виступив у неділю із зверненням до народу, в якому повідомив про ці заходи. Кілька годин раніше Європейський Центральний банк заявив, що не продовжуватиме екстрену програму допомоги, яка дозволила грецьким банкам залишатися відкритими протягом останніх кількох тижнів.

Ципрас зробив заяву після кількох тижнів переговорів між представниками Греції і європейськими кредиторами без досягнення угоди про умови фінансової допомоги в заміну на реформи. Без досягнення угоди, на думку експертів, у вівторок Афіни повідомлять про дефолт на повернення Міжнародному валютному фонду позики на суму 1.8 мільярда доларів.

Прем’єр-міністр звинуватив європейських кредиторів за кризу, яка загрожує членству Греції в єврозоні, до якої належить 19 країн.

Банки і біржі залишаться закритими до часу, коли грецькі виборці на референдумі 5 липня вирішать, чи погодитись на нові заходи фінансових обмежень, яких вимагають міжнародні кредитори.

За повідомленням європейських ЗМІ, у час закриття банків власникам рахунків буде дозволено зняти з рахунку лише 60 євро щодня, і готівку не можна буде вивезти за кордон без окремого дозволу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG