Спеціальні потреби

Німеччина висловлює занепокоєння з приводу спроб США змінити ядерну угоду з Іраном


Міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабрієль
Міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабрієль

Німеччина висловила занепокоєння з приводу того, що цього тижня президент Дональд Трамп може відмовитися підтвердити, що Іран дотримується умов міжнародної угоди з 2015 року про замороження своєї ядерної програми. Міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабрієль назвав угоду великим дипломатичним успіхом і сказав, що не хоче, щоб угоді було завдано шкоди.

Трам заявив, що ядерна угода з Іраном найгірша в історії. Передбачається, що він повідомить про своє рішення до15 жовтня, що відкрило б можливість поновного накладення санкцій на Іран. Тоді Конгрес матиме 60 днів для того, щоб вдатися до дій. Проте міністр оборони США Джим Маттіс заявив минулого тижня, що в національних інтересах США є і далі дотримуватися умов угоди.

Тегеран відмовляється змінити угоду або провести в її справі нові переговори. Експерт Університету штату Індіана з іранських питань Гуссейн Банаї заявив «Голосу Америки», що американські застереження стосуються поведінки Ірану, яка лише посередньо пров’язана з угодою.

Тимчасом голова Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Юкія Амано заявив, що Іран дотримується умов ядерної угоди. Він також сказав, що пов’язані з угодою зобов’язання запроваджуються в життя.

Дивіться також: Жінки-коміки зібрались у Нью-Йорку, щоб нагадати світові про їхню роль та статус на ринку комічних героїв

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG