Спеціальні потреби

Росія спалює природний газ на мільйони доларів - дослідження 


Архівне фото: логотип "Газпром". REUTERS
Архівне фото: логотип "Газпром". REUTERS

Російський "Газпром" щодня спалює більше 4 мільйонів кубометрів газу вартістю близько 10 мільйонів доларів, згідно з оцінками норвезької аналітичної компанії Rystad Energy, про які першим написало ВВС.

Rystad Energy реєструє значні викиди тепла в атмосферу від спалювання Росією газу на родовищі поблизу кордону з Фінляндією, починаючи з червня. Про вогонь також повідомляють мешканці Фінляндії, пишуть ЗМІ.

Спалювання відбувається на терміналі зрідження газу поблизу компресора трубопроводу "Північний потік 1", який сполучає Росію та Німеччину.

В Rystad назвали події "екологічною кризою" для Арктики. Аналітики застерігають - такі масштабні викиди газу можуть негативно позначитись на зміні клімату а також посилити енергетичну кризу.

Думки експертів щодо того, що змусило "Газпром" спалювати дорогий газ, розділились.

Автори дослідження вказують на те, що полум'я добре видно і це може бути сигналом, що "газ готовий до відправки в Європу, якщо поновляться дружні політичні стосунки".

ВВС наводить слова посла Німеччини у Великій Британії, яки вказує, що зусилля Європи з обмеження купівлі російського газу мають значний вплив на російську економіку і Росії "немає куди продати газ, тому вони мусять його спалювати".

CNN, з посиланням не думки експертів, називає три можливі причини спалення газу в таких масштабах: технологічне спалення газу вивільненого під час добутку нафти, технічні проблеми трубопроводу, спроби надіслати сигнал Європі.

Геннінг Глойстейн з Eurasia Group вказав в коментарі CNN, що вивільнений під час нафтовидобутку газ зазвичай йшов би до Європи, або до внутрішніх газосховищ Росії, але зараз, через зменшення поставок до Європи і ймовірне заповнення сховищ, цей газ немає куди спрямувати.

Британське видання Telegraph наводить припущення експертів, що Росія через санкції не змогла придбати необхідні частини для обладнання із вловлювання газу.

"Газпром" поки не пояснив причини спалювання газу.

Як повідомляв Голос Америки, попри обмеження газопостачання з Росії, Європі вдалось практично на 80% заповнити газосховища, залучивши інші джерела поставок під час підготовки до опалювального сезону. Все ж, ціни на газ в Європі досягли рекордних значень, на тлі обмеження джерел поставок.

XS
SM
MD
LG