Спеціальні потреби

«Велика сімка» засудила «незаконну анексію» Криму


Учасники саміту «Великої сімки» у Японії

Члени G7 зберегли санкції проти Росії, не виключивши можливості подальших обмежувальних заходів.

«Велика сімка» в п'ятницю засудила «незаконну анексію» Криму Росією, пригрозивши «подальшими обмежувальними заходами», щоб зробити наслідки агресії більш відчутними для Москви.

Однак в 32-сторінковій підсумкової декларації, опублікованій після закінчення саміту G7 в японському місті Ісе-Сіма, лідери Сполучених Штатів, Великобританії, Німеччини, Канади, Франції, Італії та Японії також заявили, що економічні санкції щодо Москви можуть бути зняті, якщо Росія виконає свої зобов'язання і буде поважати суверенітет України.

«Термін дії санкцій пов'язаний з повною реалізацією Росією Мінських угод, - наголошується в декларації. - Санкції можуть бути зняті, коли Москва виконає ці зобов'язання».

Разом з тим, провідні світові держави відкинули саму ідею вирішення конфлікту в Україні військовим шляхом.

«Ми єдині в тому, що криза в Україні може бути врегульована тільки дипломатичним шляхом і при повному дотриманні міжнародного права», - йдеться в декларації.

Поряд із застереженнями на адресу Москви, лідери «Великої сімки» вказали на важливість діалогу з Росією.

«Ми визнаємо важливість продовження діалогу з Російською Федерацією з метою забезпечення узятих нею на себе зобов'язань і норм міжнародного права для досягнення всеосяжного стійкого і мирного врегулювання кризи», - йдеться також в декларації.

Виступаючи в четвер перед журналістами, президент Обама розповів, що учасники саміту обговорювали ситуацію в Україні. За його словами, вони «почали бачити якийсь прогрес на переговорах, але все ще стурбовані занадто високим рівнем насильства, і цю проблему необхідно вирішити».

Члени G7 також висловили занепокоєння з приводу ситуації в Східно-Китайському і Південно-Китайському морях, де Китай все більш агресивно поводиться в територіальних суперечках з Японією і низкою країн Південно-Східної Азії.

Коментуючи запланований на наступний місяць референдум в Великобританії про вихід з Євросоюзу, члени «Великої сімки» заявили, що такий крок може створити «серйозний ризик для зростання світової економіки».

Дивіться також: Обама: В Україні є поступ, але надто багато насильства

Обама: В Україні є поступ, але надто багато насильства. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:12 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG