Спеціальні потреби

Обама: американські сухопутні війська не братимуть участі в боротьбі з ІДІЛ


Прес-конференція Барака Обами на закінчення Саміту «Великої двадцятки»

Президент Барак Обама заявив, що атаки у Парижі були «жахливою і огидною затримкою» у боротьбі з «Ісламською державою», але підкреслив, що було б помилкою надіслати американські наземні війська на Близький Схід для боротьби з екстремістами.

Виступаючи на закінчення саміту «Великої двадцятки» в Туреччині, Обама захищав кампанію американських військово-повітряних сил в Іраку та Сирії на підтримку регіональних повстанців, що ведуть боротьбу з угрупованням «Ісламська держава», яке він назвав «обличчям зла».

Обама сказав, що США могли б надіслати 50 тисяч сухопутних військ до Сирії для подолання бойовиків «Ісламської держави». Однак він додав, що ця статегія не справювала б у відсутність постійної американської окупації в Сирії, навіть у час, коли в інших районах Блихзького Сходу і в Південно-Східній Азії виникають терористичні загрози.

Обама і раніше виступав проти використання наземних військ, але відкинув нові заклики до їх розгорненн. Такі заклики чути від республіканських президентських кандидатів до боротьби проти «Ісламської держави» після нищівних терористичних атак у п’ятницю в Парижі.

«Чого я не зроблю, – заявив Обама, – так не буду вдаватися до дій для досягнення політичного ефекту, або, абстрактно кажучи, щоб Америка виглядала жорсткою, або щоб я вигладав жорстким. Стратегія, якої ми дотримуємось – правильна».

Обама заявив, що він аж ніяк не недоцінив загрози терористичних дій «Ісламської держави» у США та в інших країнах, кажучи: «Якщо ви маєте групу осіб, які бажають загинути, вони можуть вбити багато людей».

Дивіться також: Розмова США із Путіним: по-хорошому, чи з позиції сили

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG