Спеціальні потреби

Угода про асоціацію підсилює Україну, а Митний союз забирає частину суверенітету – Фюле


Єврокомісар Штефан Фюле
Єврокомісар Штефан Фюле

Угода про асоціацію підсилює Україну, а Митний союз забирає частину суверенітету. Про це заявив єврокомісар з питань розширення та політики сусідства Штефан Фюле під час виступу на 11-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії.

«Прийшов час не ховатися за гаслами «Від Лісабона до Владивостока». Росія ще один проект створила, він називається Митний союз. Ми вважаємо, що одночасно не можна підписати Угоду про асоціацію та бути членом Митного союзу. Угода про асоціацію підсилює Україну, а в Митному союзі ви віддаєте частину свого суверенітету» , – сказав Фюле.

«Чи можливо це зараз? Ні, але ми повинні сьогодні починати говорити про зону вільної торгівлі між ЄС і Митним союзом», – зазначив Фюле.

Разом з тим він вважає, що неможливо одночасно підписати Угоду про асоціацію з ЄС і бути членом Митного союзу.

«Добре мати амбітну політику по країнах «Східного партнерства», але вона не повинна закінчуватися на їхніх кордонах, таку політику треба мати і по відношенню до Росії», – сказав єврокомісар.

У Києві проходить 11-а щорічна зустріч Ялтинської європейської стратегії (YES). Форум об’єднав чимало представників політичної еліти Європи та США. Головна тема обговорення – російська агресія щодо України та глобальні загрози, які постали у цьому зв’язку перед світом.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG