Спеціальні потреби

Естонія виступає за будівництво постійних баз НАТО на своїй території


Розвідувальний літак RC-135

Естонія хоче, щоб на її території були створені постійні бази НАТО для захисту від сусідньої Росії у зв’язку з побоюваннями, що балтійська країна може стати наступною гарячою точкою після України. Про це у вівторок заявив президент Тоомас Хендрік Ільвес.

Виступаючи на прес-конференції в Осло напередодні візиту президента Обами до Естонії, Ільвес ствердно відповів на запитання про те, чи хоче він, щоб в Естонії були постійні бази НАТО.

«У НАТО не повинно бути поділу на держави першого і другого порядку: ті, на території, де є постійні бази альянсу, і ті, де їх немає. Це не той сигнал, який повинен отримати від нас потенційний агресор», – підкреслив він.

Тим часом генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, відповідаючи на питання про ситуацію в Україні, заявив, що вона викликає велике занепокоєння: «Ця ситуація може спричинити за собою наслідки на регіональному і навіть глобальному рівні. Ось чому я закликаю владу України і Росії, щоб вони вирішили цю проблему шляхом переговорів і мирного діалогу».

За словами Пан Гі Муна, він покладав великі надії на першу зустріч двох лідерів 26 серпня в Мінську і був украй розчарований, що через всього два дні після переговорів ситуація різко погіршилася, прийнявши ще більш небезпечний поворот.

«Я знаю, що Європейський Союз, Америка і всі західні країни також ведуть серйозне обговорення цієї проблеми. Зараз дуже важливо, щоб вони розуміли, що військовим шляхом її вирішити неможливо. Для політичного рішення необхідний політичний діалог. Це найнадійніший спосіб», – підкреслив він.

XS
SM
MD
LG