Спеціальні потреби

Делегація «Дому Свободи» відвідала Тимошенко в колонії


Юлія Тимошенко виглядає слабкою і під час зустрічі з делегацією «Дому Свободи» не могла сидіти у ліжку. Про це розповів Голосу Америки представник цієї міжнародної правозахисної організації, віце-президент Атланичної ради США Деймон Вілсон.

«Вона виглядає слабкою. І хоч вона міцна духом і тримається мужньо, вигляд у неї, чесно кажучи, нездоровий», – сказав Вілсон.

Як він повідомив, «Пані Тимошенко не могла сидіти під час нашої зустрічі. Впродовж усієї розмови вона лежала у ліжку. І це турбує нас найбільше – стан її здоров’я і рівень медичної допомоги, яку вона отримує».

«Я вважаю це серйозною проблемою. Це не якесь поверхове чи вигадане питання; це дуже серйозна проблема», – підкреслив представник «Дому Свободи».

Про свої відвідини екс-прем’єра України, а нині ув’язненої харківської Качанівської колонії Деймон Вілсон розповів Голосу Америки по телефону перед відльотом із Харкова. За його словами, зустріч відбувалася в окремій кімнаті на території тюрми і тривала приблизно 70 хвилин.

«Ми мали чудову розмову. Частина місії «Дому Свободи» полягала у тому, щоб допомогти привернути увагу до справи Тимошенко. А ширше – до стану демократії і правосуддя в нинішній Україні», – сказав Вілсон.

За його словами, екс-прем’єрка була вдячна членам організації за візит. Вона сказала про своє занепокоєння тим, як її «лікують» у колонії, і наголосила на важливості мати доступ до німецьких лікарів.

Говорили також про політику, зокрема про майбутні парламентські вибори. Тимошенко попросила сприяння міжнародної спільноти у тому, щоб забезпечити рівні умови для учасників перегонів. Екс-прем’єрка, крім того, висловила сподівання, що опозиція на виборах виступатиме як об’єднана сила.

«Я думаю, вона дуже серйозно переймається тим, чи вдасться опозиції об’єднатися на виборах восени», – передав Вілсон своє враження від розмови з Тимошенко.

Як повідомив член делегації, «Дім Свободи» готує письмову заяву, в якій, зокрема, висловить занепокоєння станом здоров’я ув’язненої екс-прем’єрки.

А в той час як представники організації зустрічалися у Харкові з Тимошенко, її виконавчий директор Девід Креймер провів переговори у Києві з президентом Віктором Януковичем. Подробиці півторагодинної розмови, на яку не були допущені журналісти, залишаються невідомі. Як сповістила прес-служба президента, «сторони провели плідну дискусію з широкого кола питань, що стосуються політичних процесів сучасної України». Своєю чергою, директор «Дому Свободи» Девід Креймер також відмовився коментувати результати зустрічі для преси.

Нагадаємо: раніше генпрокурор Віктор Пшонка дав дозвіл представникам організації на відвідини ув’язнених опозиціонерів Юлії Тимошенко в Качанівській колонії і Юрія Луценка у Лук’янівському СІЗО. Напередодні, у вівторок 3 квітня, делегація вже відвідала слідчий ізолятор, де утримується екс-міністр внутрішніх справ.

Нагадаємо також: у своїй останній доповіді, оприлюдненій наприкінці березня, «Дім Свободи» заявив, що президент України веде системну кампанію на знищення будь-якої життєздатної опозиції напередодні парламентських виборів восени 2012 року. Як стверджується в доповіді, висування численних кримінальних звинувачень проти Тимошенко продиктоване нічим іншим, як намаганням Януковича усунути свого найбільш небезпечного конкурента.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG