Спеціальні потреби

Загроза санкцій з боку США буде корисною для української влади - президент "Дому Свободи"


Напередодні осінніх виборів до Верховної Ради в Україні продовжує розгортатись наступ на демократію та права людини, наголошують аналітики міжнародної неурядової організації "Дім свободи".

У четвер "Дім Свободи" представив свою останню доповідь про Україну на розгляд Вашингтонських експертів та політиків.

Загроза санкцій проти України з боку уряду США може стати попередженням українській влади. Цю тезу доповіді озвучив на зустрічі у Вашингтоні президент "Дому Свободи", Девід Креймер.

"На даному етапі ми не виступаємо за запровадження санкцій щодо України проте вважаємо, що сама можливість запровадження санкцій з боку США - особливо, якщо буде ухвалено закон Магнітського – дасть українській владі зрозуміти, що вона обрала невірний шлях", - заявив Креймер у Вашингтоні.
Закон, Магнітського знаходиться на розгляді у Конгресі США і передбачає накладення санкцій проти країн порушників прав людини.

Незважаючи на всі негативні тенденції, точку неповернення в Україні не пройдено – зазначили у Вашингтоні. Ситуація далека від того, що відбувається в Білорусії та Росії, вважають експерти.

"Подібна доповідь щодо Росії була би не можлива. У Росії нам би не дали такого доступу як в Україні. Натомість ситуація в Україні жодним чином не є незворотною. Ми сподіваємось, що привертаючи увагу до окремих проблем в Україні ми допоможемо їх вирішенню силами чи уряду, чи громадянського суспільства, чи опозиції. В ідеалі – вони мали б працювати разом", - зазначив президент "Дому Свободи".

У квітні під час роботи над доповіддю «Дому Свободи», Деймон Вілсон віце-президент "Атлантичної Ради" отримав дозвіл від уряду України зустрітися з Юлією Тимошенко та Юрієм Луценком.

"Було очевидно, що Тимошенко має реальні проблеми зі здоров’ям і біль у спині дуже впливає на неї. Під час нашого візиту були проблеми із наданням їй необхідного лікування. Вона виглядала дуже кволо, їй було боляче. І справа не лише в умовах утримання – йдеться про медичну допомогу, яку вона отримує. Саме характер лікування є найбільшою проблемою як Тимошенко так і Луценко", - повідомив Голосу Америки Вілсон.
XS
SM
MD
LG