Спеціальні потреби

У Франції законодавці підтримали заборону стосовно паранджі


Нижня палата парламенту Франції проголосувала переважаючою більшістю голосів за те, щоб заборонити жінкам носити у громадських місцях мусульманський одяг, що повністю закриває обличчя.

Підтримало цю заборону 336 парламентаріїв, а «проти» був лише один голос. Втім більшість членів опозиції - соціалістів і комуністів - бойкотували голосування. Вони очікують, що суд визнає цю заборону неконституційною, а перемогу отримають ісламські фундаменталісти.

Законопроект буде розглядатись у Сенаті у вересні і, як очікується, він матиме там підтримку

Французький уряд заявив, що покриття обличчя паранджею, нікабом, чи буркою – з лише щілиною для очей – це приниження жінок і є проти французьких цінностей.

Міністр юстиції Франції Мішель Еліот-Марі каже, що прикривання обличчя відмежовує жінок від суспільства, а Франція була заснована на принципах гідності, рівності і прагненні, щоб усі жили у суспільстві.

Правозахисна організації Amnesty International засуджує законопроект про заборону паранджі, як порушення свободи вислову і релігії.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG