Спеціальні потреби

Франція: Фійон здобув перемогу на «праймеріз» консерваторів


Франсуа Фійон
Франсуа Фійон

Згідно з результатами опитувань, на загальнонаціональних виборах його противником стане лідер ультраправих Марін Ле Пен

Колишній прем’єр-міністр Франції Франсуа Фійон у понеділок розпочав свою президентську передвиборчу кампанію, ставши кандидатом від Республіканської партії.

Фійон у неділю переміг на праймеріз французьких консерваторів, завдавши поразки своєму суперникові, який дотримується більш поміркованих поглядів і попереджає про небезпеку популізму, який поширюється в країні.

За результатом перших американського стилю праймеріз, проведених французькими республіканцями, 62-річний Фійон отримав 68% голосів, тоді як 71-річного Алана Жюппе (також колишнього прем'єр-міністра Франції) підтримали лише 34% тих, хто проголосував.

Жюппе визнав свою поразку, привітавши Фійона з переконливою перемогою. Він закликав до єдності і спокою після незвично жорсткої передвиборчої кампанії, в ході якої він звинувачував Фійона в заграванні з крайніми правими силами, що стоять на антиіммігрантських і антиісламських позиціях.

Перемігши на праймеріз, Фійон вступив в електоральну боротьбу, в ході якої, згідно з опитуваннями, в травні наступного року йому доведеться змагатися проти лідера крайнє правих Марін Ле Пен, яку вважають одним із найлояльніших до Кремля політиків Західної Європи.

Очікується, що нинішній президент Франції - соціаліст Франсуа Олланд - в найближчі тижні оголосить, чи буде він знову балотуватися на президентський пост. Непопулярність Олланда послаблює позиції французьких лівих.

Президентські вибори у Франції вважаються найважливішим тестом для партій політичного мейнстріму після перемоги Дональда Трампа в США і Brexit у Великобританії - подій, які віддзеркалили невдоволення громадськими елітами і політичним істеблішментом.

Дивіться також: Громада кубинських вигнанців у Маленькій Гавані, Флорида, святкує смерть Фіделя Кастро

Громада кубинських вигнанців у Маленькій Гавані, Флорида, святкує смерть Фіделя Кастро. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG