Спеціальні потреби

У Франції обирають кандидата на президентські вибори 2017 від консерваторів


Французькі консерватори обирають у неділю свою кандидатуру на президентські вибори, що мають відбутися наступного року. Вибір складається з двох колишніх прем'єр-міністрів із глибоким досвідом в управлінні державою та різними точками зору щодо того, як запобігти новим терактам на території Франції, а також щодо відносин із Росією.

Суперники, 62-річний Франсуа Фійон, та 71-річний Ален Жюппе, – обидва відомі лідери правоцентристської партії республіканців.

Фійон, який хоче зосередитися на боротьбі з ісламським екстремізмом, оцінюється багатьма як лідер перегонів. Він планує скасувати санкції проти Росії та стати партнером Путіна в боротьбі проти «Ісламської держави». Фійон наполягає, що Росія "не становить загрози" Заходу, натомість Жюппе хоче, щоб Франція продовжувала чинити тиск на Путіна на різних фронтах. Також Жюппе виступає за мирне бачення французького суспільства, заснованого на повазі свободи віросповідання та етнічної різноманітності.

Переможець другого туру праймериз може в кінцевому підсумку стикнутися з лідером ультраправої партії «Національний фронт» Марін Ле Пен, яка робить ставку на анти-іммігрантські й анти-мусульманські настрої, а також рух проти істеблішменту, щоб дістатися до влади на загальних виборах у квітні, з другим туром праймериз наступного місяця, якщо жодна зі сторін не виграє більшість.

Чинний президент, соціаліст Франсуа Олланд, як очікується, оголосить у найближчі тижні, чи буде він добиватися переобрання. Позиція французьких лівих була ослаблена через непопулярність Олланда.

У першому турі проголосували понад 4,2 мільйони осіб, що вважається значною явкою виборців. Результати другого раунду очікуються в неділю ввечері.

Дивіться також: Австрійські вибори є тестом на підтримку європейського популізму в епоху Трампа

Австрійські вибори є тестом на підтримку європейського популізму в епоху Трампа. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG