Спеціальні потреби

WSJ: Франція може повернути Росії гроші за «Містралі»


«Містраль»

Франція розглядає можливість повернення Москві 1,2 мільярда євро, виплачених за два бойові кораблі, поставка яких була відкладена на тлі конфлікту в Україні, повідомляє Wall Street Journal.

Газета пише, що президент Франції Франсуа Олланд обговорить ситуацію з контрактом з президентом Росії Володимиром Путіним у п’ятницю у Вірменії, де світові лідери зберуться, щоб відзначити 100-річчя вбивств і насильницької депортації понад півтора мільйона етнічних вірмен.

Олланд призупинив поставку Росії двох кораблів класу «Містраль» восени минулого року, після того, як США та інші західні союзники попередили, що кораблі будуть сприяти зміцненню військової могутності Росії в період посилення напруженості у зв’язку з підтримкою Кремлем сепаратистів на сході України.

Після цього Олланд тримав Кремль у стані невизначеності, не виконуючи контракту і не скасовуючи його, пише видання.

«У нас з Путіним немає ніяких неясностей. Серед різних варіантів буде або повернення грошей, або оплата за кораблі», – сказав Олланд після зустрічі з президентом України Петром Порошенком у середу.

Wall Street Journal нагадує, що минулого тижня Путін заявив, що очікує від Франції компенсації, якщо вона відмовиться поставляти кораблі.

Історія контракту пов’язана зі спробами попередника Олланда Ніколя Саркозі зміцнити дипломатичні відносини з Кремлем, які постраждали після вторгнення Росії в Грузію в 2008 році.

Москва вже сплатила значну частку контракту. «Містралі» могли б доповнити арсенал російського військово-морського флоту, який отримав би можливість здійснювати танкові, вертолітні і ракетні атаки з берегових ліній. Під час конфлікту в Грузії такої можливості у російського флоту не було.

Під тиском союзників, які вимагали скасувати продаж, Олланд призупинив поставку першого «Містраля» у вересні – за кілька тижнів до запланованого терміну.

З’явившись разом з Порошенком перед журналістами, Олланд сказав, що проросійські сепаратисти поки не виконали ключових умов Мінських угод, включаючи відведення важких озброєнь від ліній зіткнення, пише Wall Street Journal.

«На даний момент, я б сказав, що поставка "Містралів" у відомому всім контексті неможлива», – сказав французький лідер.

XS
SM
MD
LG