Спеціальні потреби

Войовничий віце-прем'єр Росії збирає європейських неонацистів на нараду? - експерт


Дмитро Рогозін, колишній посол Росії до НАТО, віце-прем'єр Росії, засновник партії "Родіна".
Дмитро Рогозін, колишній посол Росії до НАТО, віце-прем'єр Росії, засновник партії "Родіна".

Наприкінці березня у Санкт-Петербурзі відбудеться велика конференція "Міжнародний російський консервативний форум", у якому візьмуть участь ряд європейських крайньоправих партій та їх об'єднань. Організаторами події офіційо стали члени партії "Родіна" (сама партія офіційно в організації заходу участі не бере - прим.), засновником та неформальним лідером якої є віце-прем'єр Росії Дмитро Рогозін, який, серед іншого, координує переозброєння Росії. Про це повідомляє дослідник крайньоправих рухів Антон Шеховцов.

"Всі учасники форуму у Росії, включно з організатором, партією "Родіна", є явними фашистами та неонацистами. Більш того, деякі європейські партії відмовились від участі у цьому заході російських фашистів. Зокрема, "Швейцарська національна партія", "Шотландська національна партія", Identitarian Bloc, "Національний фронт" (обидві - Франція), "Йоббік" (Угорщина). Жодна з них не хотіла брататись з європейськими та російськими фашистами", - пише дослідник.

У 2014-му партія Марін Ле Пен "Національний фронт" отримала 40-мільйонний кредит у євро від одного з російських банків

Шеховцов раніше неодноразово пубілкував інформацію про систематичні контакти та підтримку з боку Кремля європейських націоналістів та крайньоправих, які виступають проти ЄС.

Шеховцов нагадує, що у 2014-му партія французького симпатика Путіна Марін Ле Пен "Національний фронт" отримала 40-мільйонний кредит у євро від одного з російських банків. Помітну роль у цьому процесі зіграли колишні членів партії "Родіна" Олександр Бабаков та нинішній віце-прем'єр Росії Дмитро Рогозін.

За інформацією російського видання Kommersant.ru, у події у Санкт-Петербурзі візьмуть участь "Атака" (Болгарія), "Партія свободи Австрії", "Сербська радикальна партія", та "Альянс за мир та свободу" (Франція). Остання організація об'єднує ще цілий ряд європейських крайньоправих партій : "Форца Нова" (Італія), "Національно-демократична партія Німеччини", "Партія шведів", "Золотий світанок"(Греція), "Національна демократія" (Іспанія), "Нація" (Бельгія), "Датська партія" (Данія).

Загрозу крайньоправих українці не бачать, бо ЗМІ псевдопатріотичні - експерти, оглядачі
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:15 0:00

З початку конфлікту на сході України більшість націоналістичних партій Європи висловились на підтримку Кремля та сепаратистів. Члени деяких крайньоправих та крайньолівих організацій та партій Європи воюють на сході України у складі сил сепаратистів. У пресі також публікувалась інформація про участь членів радикальних європейських сил у бойових діях на сході України у складі українських добровольчих батальйонів.

Twitter акаунт віце-прем'єра Росії Дмитра Рогозіна, який є засновником партії "Родіна", незмінно рясніє антиукраїнськими та антиамериканськими випадами.

Дивіться також : Шеховцов: У Росії, не в Україні, є ознаки фашизму

Шеховцов: У Росії, не в Україні, є ознаки фашизму
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

XS
SM
MD
LG