Спеціальні потреби

Ставлення американців до зовнішньої політики – результати соцдослідження


Республіканці набагато більше підтримують навчання українських військовослужбовців, що проводяться США, ніж демократи – Чиказька рада з Глобальних питань.

У вівторок Чиказька рада з Глобальних питань опублікувала результати соціологічного дослідження про ставлення пересічних американців до різних питань зовнішньої політики.

Ізоляціонізм зараз не в моді. Більше половини опитаних, 64%, вважають, що США повинні відігравати активнішу роль у міжнародних справах. Це на 6% більше, ніж торік, причому така позиція властива як демократам, так і республіканцям.

У порівнянні з минулим роком, на 15% зросла кількість американців, які вважають, що саме радикальний ісламізм представляє головну небезпеку національній безпеці США. Більше 60% американців вважають, що загрозою безпеці США також становлять кібератаки і міжнародний тероризм.

Ставлення до ядерної угоди з Іраном серед демократів і республіканців розрізняється. Більша кількість демократів, ніж республіканців підтримують розморожування іранських активів і зняття інших форм ембарго в обмін на відмову від розробки ядерної зброю Іраном. А якщо іранський режим обдурить і продовжить її розробляти, 53% республіканців і 44% демократів підтримують ідею відправити війська до Ірану, щоб знищити іранські ядерні об'єкти.

Ставлення до створення незалежної Палестинської держави також відображає партійні уподобання: 61% демократів підтримують, а 60% республіканців виступають проти. І набагато більше республіканців, ніж демократів вважають, що Ізраїль відіграє позитивну роль на Близькому Сході.

І демократи, і республіканці вірять, що для США важливо зберігати свою військову перевагу в світі, а також підтримують силовий сценарій, коли необхідно захистити основні інтереси США у сфері безпеки - наприклад, у випадку терористичної атаки. Однак, в інших випадках республіканці виявляють більшу готовність підтримати застосування військової сили у конфліктах навколо світу, тоді як демократи віддають перевагу дипломатичним підходам, таким як пошук розв’язок в рамках ООН.

Республіканці також набагато більше підтримують навчання українських військовослужбовців, що проводяться США, ніж демократи.

Дивіться також: Що таке "економіка на вимогу" та чому за нею майбутнє США?

Що таке "економіка на вимогу" та чому за нею майбутнє США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG