Спеціальні потреби

Обама планує допомагати бідним грошима, а не продуктами


Обама планує допомагати грошима, а не харчами
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Обама планує допомагати грошима, а не харчами

Щороку Сполучені Штати надають країнам навколо світу харчову допомогу вартістю у півтора мільярда доларів. Протягом майже шістдесяти років уряд США закуповував на ці гроші харчові продукти в американських фермерів і відсилав до проблемних регіонів. У проекті бюджету на наступний рік адміністрація Барака Обами пропонує частину продуктів закуповувати не у своїх фермерів, а безпосередньо на місці, де потрібна допомога. Якщо чимало гуманітарних організацій вітають такі зміни, то американські аграрії виступають категорично проти.

Фермер Білл Вайкс сидить за кермом трактора майже 40 років. Кукурудзу та соєві боби він вирощує на землі, яка перебуває у власності його родини вже кілька поколінь. Частина врожаю, хоча і незначна, йде на допомогу нужденним. Фермер Білл Вайкс каже:

«Ми раді бачити, що наш врожай йде на допомогу мільйонам людей і вже багато років запобігає недоїданню, голоду тощо».

З 50-их років минулого століття сільськогосподарську продукцію, вирощену у США, уряд надсилав на допомогу нужденним у різних куточках світу. Загалом, три мільярди людей у 150 країнах отримали поміч у рамкам програми «Їжа заради миру».

Сьогодні ця програма опинилися під небезпекою скорочення через те, що адміністрація Барака Обами вирішила надсилати потребуючим гроші замість сільськогосподарської продукції. Фермер Білл Вайкс категорично не погоджується з цим рішенням Білого дому:

«Це божевільна ідея. Вирощувати продукцію можна лише у певних районах і у США найкраща якість. Чому їм не дати вищої якості продукти замість того, щоб давати їм гроші, аби вони йшли на базар, де не знайти такої якості або не знайти те, що їм конкретно потрібно».

Однак міністр сільського господарства США Том Вілсак вважає зміни критично необхідними, тому, що надходження продовольчої допомоги зі США постійно приходить із запізненням:

«Так, як бізнес працює тепер, то доставка продовольства у райони надзвичайної ситуації затримується на 11-14 тижнів, і це насправді дуже довго. Адже йдеться про заощадження часу і порятунок життя».

Так, як бізнес працює тепер, то доставка продовольства у райони надзвичайної ситуації затримується на 11-14 тижнів, і це насправді дуже довго. Адже йдеться про заощадження часу і порятунок життя.
Том Вілсак
Однак для Доу Дідіан, власника сортувально-пакувального комбінату у Вісконсіні, зміни існуючої програми означатимуть лише одне – звільнення 212 працівників.

«У нас працює досить багато людей у цій ділянці бізнесу – від виробництва і пакування до гарантування якості і логістики, так що це вплине на нас».

Щомісяця на цьому комбінаті сортують і пакують сотні тисяч мішків з провіантом. Кожен мішок з американським прапором призначений для вжитку за кордоном. Доу Дідіан пояснює свою точку зору:

«Я не думаю, що готівка матиме такий самий вплив як мішок, на якому написано «Подарунок із США». Ми занепокоєні тим, чи голодних годуватимуть якісною продукцією, ми занепокоєні тим, що продовольча програма стане грошовою, і як ті гроші будуть використовуватися».

Деякі законодавці у Конгресі поділяють ці занепокоєння і уважно прислухаються до лобістських організацій фермерів та перевізників.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG