Спеціальні потреби

Україна здатна забезпечити продовольчу безпеку Африки - міністр Присяжнюк


Україна рятуватиме Африку від голоду - Присяжнюк
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

Україна рятуватиме Африку від голоду - Присяжнюк

Міжнародні експертні інституції знижують прогнози щодо економічного зростання в Україні. Як вважають експерти Європейського банку реконструкцій та розвитку, 2012 рік був втрачений для України через відсутність структурних реформ. Іноземні інвестори також не дочекалися усунення бюрократичних перепон, послаблення податкового тиску та вирішення проблем на митниці.

Без України сьогодні неможливо забезпечити продовольчу безпеку на світовому рівні та у Північній Африці

Водночас, на думку експертів, ситуацію в Україні, певним чином, можуть виправити аграрії. Якщо сільське господарство запрацює на повну силу, то це, кажуть вони, "підтягне" й інші галузі. ЄБРР сподівається, що це дозволить Україні на початок 2014 року покращити ВВП до 2,5%.

Для підписання меморандуму про співпрацю між аграрними міністерствами США та України до Вашингтона прибув міністр аграрної промисловості та продовольства України Микола Присяжнюк.

Україна є третім найбільшим постачальником зернових продуктів у світі після США та Європейського Союзу. Але, як стверджують оглядачі, завдяки величезній родючості ґрунтів, Україна може виробляти і поставляти вдвічі, а то й втричі більше сільськогосподарської продукції.

Подолання голоду це питання номер один
«Український потенціал не вичерпаний ще на 60-70 відсотків, - каже міністр Прижанюк. Можливості і родючість наших ґрунтів, у процесі поєднання технологій, досягнень, науки та інвестиційних можливостей, у тому числі США, дозволяє збільшити виробництво сільськогосподарської продукції в рази. Ми можемо стати, ще більш надійними, вагомішими гравцями на зовнішньому ринку сільськогосподарських поставок у світі».

На сьогодні, зазначає Микола Присяжнюк, український уряд веде переговори щодо розширення участі України у міжнародних поставках у рамках продовольчих програм ООН:

«Буквально на минулому тижні я мав зустріч у штаб-квартирі ФАО, та з керівництвом Всесвітньої продовольчої програми ООН. Обидві структури підтвердили, що без України сьогодні неможливо забезпечити продовольчу безпеку на світовому рівні та у Північній Африці. Ми розуміємо, що потенціал споживання там зростає. Ми розуміємо, що подолання голоду це питання номер один і поєднавши зусилля США та України дадуть можливість у цьому регіоні мати продовольчу стабільність. А продовольче забезпечення і політика ідуть поряд, коли людина сита та нагодована, то є і спокій».

Україна є третім найбільшим постачальником зернових продуктів у світі після США та Європейського Союзу.
Микола Присяжнюк каже, що Україна покладає великі надії на підписання Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС, яка, за його словами, відкриє для України додаткові ринки збуту.

«Сьогодні ми достатньо багато продукції поставляємо на ринки Європейського Союзу. Ми експортували в минулому році на сім мільярдів доларів. Для нас вихід на цей ринок особливо з поглибленою переробкою дуже важливий. Аналіз, який ми зробили з європейською бізнес-асоціацією та Торговою палатою США дав нам розуміння, що достатньо велика кількість інвестицій, так званих транснаціональних, прийдуть на територію України і розташують переробку і виробництво продуктів харчування з подальшим продажем на європейський ринок», - переконаний міністр аграрної промисловості та продовольства України Микола Присяжнюк.
 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

Recommended

 • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

  Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG