Спеціальні потреби

Авіашколу у столиці США відвідує дедалі більше американців


У столиці США, місті Вашингтоні персональний авіа транспорт – розвага не з демократичних. Не дешево коштує і навчання – за 70 годинний курс керування літаком доведеться викласти 9 тисяч доларів.

Ми працюємо з будь-ким. Найменшому учню 14-ть років.
Інструктор
Так пройшовши вишкіл, учень має шанс отримати ліцензію пілота і вже ніколи не платити за аеротаксі. Звісно, якщо він має власний літак. В авіашколі аеропорту Фрівей, поблизу Вашингтона, черговий новачок освоює льотну справу. Менеджер аеропорту Джоел Шулер говорить, що більшість тих, хто до них приходить, не мають жодного досвіду. Тож перший крок – ознайомчий політ. З інструктором учень перевіряє системи керування, адже необхідно впевнитися, що все справно працює.

Інструктор Данушка Адікарам літає вже 4 роки. Свого часу, прибувши до США зі Шрі-Ланки, він отримав ліцензію пілота. А тепер, разом з іншими інструкторами, вчить новачків. Піднявши літак у небо він передає управління учню, який вже керує літаком та звикає до ролі пілота.

«Щоб почати вчитись, не потрібно здавати іспит. Ми працюємо з будь-ким. Найменшому учню 14-ть років, старшим – понад 60», - говорить Данушка.

Здійснювати самостійно польоти можна з 16-ти років. Курс складається з 35 льотних годин та 35 годин теоретичних занять. Вартість – 9 тисяч доларів. А за 200 доларів можна найняти пілота та літак на одну годину. Емоції у студентів неперевершені, говорить менеджер аеропорту Джоел Шулер:

«У небі відчувається свобода. Пілот забуває про всі проблеми, що турбують його на землі».

У США нараховується більше півмільйона пілотів. Для багатьох з них все так і починалось - на маленькому льотному полі.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG