Спеціальні потреби

У Луїзіані проводять обов’язкову евакуацію перед затопленням


Протягом вихідних, інженерний підрозділ американської армії відкрив чотири шлюзи на дамбі річки Міссісіпі, свідомо затоплюючи значні території навколо переповненої річки. Влада штату Луїзіана видала ордер на обов’язкову евакуацію тисяч людей з навколишніх містечок. Вже за кілька днів їхні будинки опиняться на 5-метровій глибині під водою. Місцева влада каже, що вимушена йти на ці крайні кроки, аби врятувати від затоплення мільйони людей у містах Батон-Руж та Новий Орлеан.

Шлюзи відкрито і шляху назад немає. Потік води вже за кілька днів накриє містечко з мальовничою назвою «бутон троянди». Інженери передбачають, що вода тут підніметься на 5 метрів і тому влада оголосила обов’язкову евакуацію. Люди пакують і вивозять все, що можуть, оскільки не відомо, чи зможуть вони повернутись сюди знову. І що залишиться після того, як вода зійде. Поліцейські та військові роз’яснюють кожному у зоні затоплення, що евакуація обов’язкова. Якщо хтось не залишить територію, рятувальники їм на допомогу не прийдуть. Більшість людей, як от Шерил Тріммер, не мають страховки, а тому ризикують втратити свої будинки назавжди:

«З того, що я чула по телебаченню і читала, нас чекає дуже сильний потоп. Я переживаю, оскільки у мене нема страховки. Єдине, що залишається – це сподіватися, що Бог нас буде оберігати і все з нами буде гаразд».

За попередніми розрахунками, у зоні затоплення опиняться десятки тисяч людей.

«Вони кажуть, що 50 – 60 тисяч людей опиняться на шляху води. Але альтернатива ще гірша. Ми можемо втратити великі міста як Батон- Руж і Новий Орлеан. А це мільйони людей і підприємства на мільярди доларів. Ми тут втратимо частину полів і дехто втратить житло, але треба дивитися більш масштабно, я думаю, – каже мешканець міста Кротс-Спрінґс Джеррі Берґер.

Інженерні сили армії США мали повне право відкрити шлюзи і затопити частину негусто населених територій, щоб врятувати від потопу великі міста, нижче по річці Міссісіпі. Такий сценарій був передбачений у проекті будівництва дамб на Міссісіпі, розробленому після потопу 1927-го року. Тоді вода затопила понад 60 мільйонів гектарів землі, забрала майже 250 життів і 600 тисяч людей залишила без даху над головою.

З того часу шлюзи на Міccісіпі відкривали всього раз. Цьогорічна повінь майже повторила за масштабами потоп 27-го року і змусила владу знову вдатися до крайніх заходів.

Втім деякі місцеві мешканці відмовляються виїжджати і пробують перебороти стихію. Один із жителів обмотав будинок цупкою плівкою. Він сподівається, що вода не підніметься аж на 5 метрів, і його нехитра конструкція витримає.

А неподалік, його сусід також хоче врятувати свій дім. Він збудувати навколо нього власну захисну систему. Влада закликає людей не ризикувати життям і залишити територію, поки не пізно.

XS
SM
MD
LG