Спеціальні потреби

У Відні затримали розшукуваного властями США українського олігарха


Дмитро Фірташ
Дмитро Фірташ
В Австрії заарештували українського бізнесмена Дмитра Фірташа на підставі запиту з боку США, де у його справі ведеться розслідування з 2006 року.

У Федеральному управлінні кримінальної поліції підозрюваного ідентифікували просто як Дмитро Ф., проте, за даними джерела в австрійському уряді, це саме 48-річний Фірташ - один з найбагатших людей України.

«На підставі багаторічного розслідування ФБР і ордера, виданого федеральним окружним судом США, прокуратура Відня видала національний ордер на арешт бізнесмена», - йдеться в заяві управління.

Повідомляється також, що затриманий підозрюється у хабарництві та формуванні злочинного угруповання в ході ведення справ за кордоном. Як повідомив представник австрійської влади, ордер на його арешт був виданий цього місяця.

Тісні зв'язки Фірташа з Росією і його участь у таких сферах бізнесу, як газ, хімічна продукція, ЗМІ та банківська справа, забезпечили йому великий вплив у країні, особливо при адміністрації недавно поваленого президента Віктора Януковича.

Як повідомляється, Фірташа було затримано в середу ввечері у Відні без будь-яких пригод. Зараз підозрюваний перебуває під арештом у столиці Австрії.

Фірташ є засновником і главою «Group DF» - згідно з офіційним сайтом, диверсифікованої міжнародної групи компаній, яка працює в Європі та Азії і займається виробництвом хімічних добрив, газопостачанням та банківською справою.

Інформацію про арешт Фірташа підтвердили працівники посольства України у Відні, повідомив Радіо «Свобода» речник МЗС України Євген Перебийніс.

«12 березня у Відні співробітники бюро з боротьби з організованою злочинністю Австрії затримали Дмитра Фірташа. Арешт було здійснено на підставі звернення ФБР США. Зараз Фірташ перебуває у пенітенціарній установі у Відні», – повідомив Перебийніс.

Посольство України у Відні буде намагатися зустрітися з Фірташем, зазначив Перебийніс.
XS
SM
MD
LG