Спеціальні потреби

Американський суд вимагає від Фірташа пояснень на позов Тимошенко


Юлія Тимошенко
Юлія Тимошенко

Співвласник газового трейдера РосУкрЕнерго, Дмитро Фірташ отримав повістку до суду, повідомляє видання «КиївПост». За документом, він повинен протягом 21 дня надати відповідь позивачу або внести свою пропозицію.

Юлія Тимошенко подала позов 27 квітня до нью-йоркського суду проти Дмитра Фірташа та його компанії РосУкрЕнерго, звинувативши його у шахрайстві та маніпуляціях. В тексті позову Юлія Тимошенко та інші позивачі зазначають, що РосУкрЕнерго та її власник «підірвали верховенство закону в Україні» та «ошукали громадян країни», вплинувши на рішення Стокгольмського арбітражного суду.

Лідерка партії «Батьківщина» розраховує, що, за результатами розгляду її позову, РосУкрЕнерго поверне Україні 12,1 мільярдів кубів природного газу, які були вилучені на основі рішення Стокгольмського суду.

Раніше прес-служба Дмитра Фірташа поширила інформацію, що компанії нічого невідомо про позов. Також у прес-релізі йдеться про те, що «повністю підтримуючи рішення Стокгольмського арбітражу, пан Фірташ вагається в тому, що пані Тимошенко має якісь підстави для оскарження цього рішення в судах Нью-Йорка або в якихось інших судових органах».

Натомість Юлія Тимошенко заявляла, що впевнена в юридичній силі рішення американського суду в Україні.

Конфлікт між Дмитром Фірташем та Юлією Тимошенко згадується і в скандальних матеріалах Вікілікс. Коли під час розмови із послом США в Україні Вільямом Тейлором, Фірташ стверджував, що тодішній прем’єр-міністр шукала підтримки з боку Росії задля того, щоб позбавитись РосУкрЕнерго, і заради досягнення цієї мети пішла на деякі поступки Росії. В якості прикладів таких поступок Фірташ назвав мовчання Тимошенко про військові події в Грузії у серпні, її уникнення заяв стосовно Голодомору та питання Чорноморського флоту в Криму.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG