Спеціальні потреби

США рішуче підтримують якнайшвидший вступ Фінляндії та Швеції до НАТО - Білий дім


На фото: президент Фінляндії Саулі Ніїністе під час візиту до Бородянки, Україна, 24 лютого 2023 р. Lehtikuva/Markku Ulander via REUTERS
На фото: президент Фінляндії Саулі Ніїністе під час візиту до Бородянки, Україна, 24 лютого 2023 р. Lehtikuva/Markku Ulander via REUTERS

Президент США Джо Байден під час зустрічі з президентом Фінляндії Саулі Ніїністе висловив рішучу підтримку Сполученими Штатами якнайшвидшого вступу Фінляндії та Швеції до НАТО.

Під час зустрічі двох президентів був присутній і радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван. Лідери обговорили свою постійну відданість підтримці України перед обличчям агресії Росії, - йдеться у повідомленні Білого дому.

Фінляндія цього року оголосила про відправлення до України трьох танків німецького виробництва Leopard 2 та забезпечення тренувань для українців із їхнього використання. Загальна вартість усіх надісланих Фінляндією оборонних засобів наразі становить 750 мільйонів євро, останній 13-й пакет допомоги Києву перевищує 160 мільйонів євро.

Як повідомляв Голос Америки, Фінляндія і Швеція подали заявки на вступ в НАТО 18 травня 2022 року, проголосивши, що вимушені переглянути свою позаблоковість через зростання загрози з Росії, яка в лютому почала вторгнення в Україну.

Тридцять країн альянсу на саміті у Мадриді 29 червня офіційно запросили Фінляндію і Швецію в організацію, і 5 липня 2022 року всі підписали протоколи про вступ нових членів. Більшість країн НАТО ще влітку і на початку осені минулого року ратифікували документи, окрім Туреччини й Угорщини. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ неодноразово закликав завершити процес якнайшвидше.

1 березня 2023 року угорський парламент розпочав обговорення ратифікації вступу Фінляндії та Швеції в НАТО на тлі застережень, що затягування Угорщини, а також заперечення Туреччини, погано відбиваються на згуртованості й принциповості організації.

Президент Естонії Алар Каріс в інтерв'ю Голосу Америки заявив: "Війна закінчиться, коли Україна скаже, що перемогла".

Форум

XS
SM
MD
LG