Спеціальні потреби

Кіберсили РФ, як і традиційні, діяли гірше ніж очікувалось - посадовиця Пентагону


Фото для ілюстрації: додатки Facebook, TikTok, Twitter, YouTube та Instagram на смартфоні
Фото для ілюстрації: додатки Facebook, TikTok, Twitter, YouTube та Instagram на смартфоні

Діяльність російських кіберсил, як і традиційних була гірше очікуваного, а російські кіберсили виявились неготовими до того, що війна в Україні триватиме так довго, заявила Міке Оєн, посадовиця Пентагону США, під час конференції "Аспенський кіберсамміт"в середу, де частина обговорення була присвячена урокам російської кібервійни в Україні.

Оєн, повідомляє кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін, відзначила, що завдяки сучасним технологіям та соцмережам, "пересічні українці могли розповісти про себе в TikTok, Twitter, Facebook, поділитись відео", і тому Росія не змогла "створити бажане для себе інформаційне середовище". Вона наголосила на тому, наскільки важливо для українців утримувати ці можливості "спілкуватись зі світом".

Кібердії Росії не дозволили їй отримати стратегічний вплив і тому "вони захотіли фізично зруйнувати це", каже Оєн. Тому, зазначила посадовиця, захист центрів даних має зосереджуватись не лише на електронному захисті, але і передбачати "фізичну безпеку дата-центрів", пише Сельдін.

Коментуючи можливості Росії для ескалації, Оєн додала, що існує невизначеність стосовно того, коли саме може йтись про інфраструктуру США, "однак дуже важливо робити всі можливі кроки, щоб готуватись".

Як повідомляв Голос Америки, раніше цього року Директор британської розвідувальної служби GCHQ (Центр урядового зв’язку), що спеціалізується на електронному зборі й аналізі інформації, оприлюднив свої оцінки майже шести місяців повномасштабної російської війни проти України, в яких стверджує, що досі Москва зазнала невдачі на кібернетичному та інформаційному фронті.

Джеремі Флемінґ в тижневику Economist писав, що результати намагань російської держави поєднати «кіберможливості з більш традиційними аспектами військової сили досі не досягли успіху, а їхній вплив був меншим ніж ми (і вони) очікували».

На його думку це пояснюється зокрема тим, що Україна виявилася дуже ефективною в кіберобороні.

Окремо директор британської розвідслужби зупиняється на російській дезінформації поширюваній в інтернеті, «що стала великою частиною кампанії Росії з метою сіяння плутанини й хаосу в Україні та за її межами… щоб викликати недовіру до джерел інформації, брехати про українські дії і поширювати фальшиві обґрунтування дій Росії».

Форум

XS
SM
MD
LG