Спеціальні потреби

Збільшення попиту на продовольство обіцяє фермерам великі прибутки


За даними ООН, світові ціни на основні продовольчі товари, в першу чергу на зернові, у квітні зросли ще на 5,5%, але попит при цьому не падає. Хоча для більшості споживачів це неприємна реальність, фермери намагаються скористатися можливістю збільшити свої прибутки у цьому нестабільному бізнесі. Американські фермери активно взялись за роботу або задовольнити зростаючий попит та підзаробити.

Фермер Монті Віпл відстає від графіку посадки на кілька тижнів. Дощі та морози завадили йому вчасно розпочати сіяти зернові у середині квітня. Однак, Монті надолужує втрачений час завдяки приходу теплої погоди у його штат Іллінойс:

«Якщо ми закінчимо посів кукурудзи за кілька днів, то я не переживатиму за врожай».

Монті засіває кукурдзу у час збільшення попиту та цін на неї. Однак, каже фермер, його видатки теж зросли:

«Ціни на все зросли. Надзвичайно дорогою стала бавовна. Очевидно подорожчала нафта, а це значить бензин дуже дорогий».

Монті успадкував землю і господарство від батька та дядька. За їх часів, каже фермер, господарство задовольняло потреби місцевого населення у продуктах. Однак, у час економічної глобалізації фермерська справа значно змінилась:

«Це вже не економіка чи попит Сполучених Штатів. Тепер ми говоримо про світові потреби. Частково ми самі спричинили такий стан речей, купуючи товари виготовлені в Китаї, В’єтнамі, Індії, Кореї та інших іноземних країнах, де завдяки цьому сформувався середній клас».

Саме зростаючий середній клас у країнах на шляху розвитку спричинив до збільшення попиту на продукцію Монті та фермерів у всьому світі.

Аналітик ринку споживчих товарів Метью Пірс каже, що останні три роки світ споживав швидше за виробництво:

«Ми повинні звернути увагу на харчові потреби світу, в першу чергу у Китаї та Індії, і вирішити де збільшити вирощування зернових. У Сполучених Штатах, Бразилії чи Аргентині? Ці три країні єдині, які здатні суттєво збільшити і підтримувати на належному рівні вирощення зернових для задоволення світових потреб».

Поки не буде вирішено, де саме збільшувати посівні землі, попит і високі ціни на кукурудзу, пшеницю, сою будуть залишатися високими, каже Метью Пірс. За його прогнозами, на американських фермерів чекає дуже успішний фінансовий рік:

«Фермери у Сполучених Штатах переживатимуть найкращий рік в їх кар’єрі. Для цього існують усі умови, надзвичайний попит та достатньо посівної землі, що відкриває перед фермерами значні можливості».

Монті Віпл покладає великі надії на майбутній врожай, який сподівається вигідно продати. Однак, він пам’ятає, що фермерство нелегка справа, яка залежить від багатьох факторів:

«Перше про що ти думаєш, коли сієш, – чи все я роблю правильно, щоб отримати найкращий врожай. Адже кожний рік має свої особливості. Лише тому, що минулого року ти зібрав великий врожай, не означає, що те саме буде цього року. У фермерстві багато невідомого».

Невідомого, якого глибоко в душі боїться кожен фермер, чи спрацює все як треба, чи буде сприятлива погода аби восени можна було зібрати врожай від якого залежить добробут усієї родини.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG