Спеціальні потреби

Медицина допоможе хворим, ураженим радіацією


Витік радіації на атомній електростанції Фукусіма в Японії загрожує населенню цієї країни радіоактивним опроміненням та, як наслідок, захворюваннями та патологіями. Утім, у близькому майбутньому це може змінитися. Науковці працюють над розробкою нових ліків, які можуть, як запобігти руйнування клітин, так і допомагати їх відновленню в разі ураження радіацією.

Медикаменти, які запобігають та лікують від радіаційного опромінення, могли б допомогти тим, хто був уражений значною дозою радіації. Також, у разі ядерних катастроф, це б допомогло вгамувати паніку серед населення. До того ж у разі вибуху чи витоку радіації на АЕС не доводилось би обмежувати склад її працівників жменькою сміливців, а отже – швидше виконати всі необхідні ремонтні роботи.

Виконавчий директор фармацевтичної компанії «Онконова» Рамеш Кумар, каже, що її науковці вони працюють над розробкою саме таких ліків. У створенні медикаментів, які отримали назву Екс-Ред, компанія співпрацює із вченими з лабораторії Міністерства оборони США. Вже були проведені успішні випробування на тваринах.

«Екс-ред – ліки, які показали ефективність у відбудові клітин, пошкоджених радіацією. Ми встановили, що ліки діють найкраще, якщо приймаються за день до чи протягом дня після радіоактивного опромінення.

У медицині вже зараз застосовуються ліки, що нейтралізують радіацію. Йодид калію допомагає вивести з організму людини радіоактивні ізотопи йоду. Утім, Ендрю Хафф, речник Інституту радіологічних досліджень Збройних сил США, каже, що препарату, який б комплексно лікував усі наслідки радіаційного ураження, поки не існує:

«Симптоми значного радіаційного ураження подібні до симптомів сильної застуди. В людини болить голова. Вона почувається дуже втомленою. В неї незначне підвищення температури, інколи буває блювота. Через 24- 36 годин людина може вже почати почуватися краще. Але, що насправді відбувається – людина втрачає запас тромбоцитів та нейтрофілів, так само як це відбувається, під час хіміотерапії. А коли в організм людини після цього потрапляє інфекція, через брак тромбоцитів починається внутрішня кровотеча і людина від цієї кровотечі може померти.

Хафф каже, що Пентагон активно шукає ліки проти радіаційного ураження:

«Інша проблема, яка нас дуже турбує і яка зачіпає велику кількість людей, це – загроза ядерного тероризму та зовнішнього ураження людей у результаті ядерного вибуху».

Саме за такого жахливого сценарію порятунком можуть стати пігулки Екс-Ред, над якими працює фармацевтична компанія «Онконова» та Міністерство оборони США. Говорить її виконавчий директор Рамеш Кумар:

«Федеральне агентство контролю за ліками та харчами США має стандартну процедуру схвалення нових ліків. Це включає клінічні випробування, тестування на тваринах та додатковий контроль під час виробництва. Ми почали цей процес у 2008 році і зараз знаходимося на стадії завершення тестувань. Коли ми все зробимо, ми отримуємо схвалення на використання наших ліків. Це може бути для профілактики до, чи після опромінення. Це можуть бути капсули чи пігулки».

Кумар каже, що Екс-Ред навряд чи будуть доступними протягом найближчих двох-трьох років. А тим часом урядовці застерігають населення з обережністю ставитися до ліків, що продаються через Інтернет і які, за словами їх продавців, лікують від радіації.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG