Спеціальні потреби

86 депутатів Європарламенту закликали ЄС надати Україні принаймні 7 комплексів Patriot


Пускові установки ракет "земля-повітря" Patriots в аеропорту Жешув-Ясьонка, в Польщі, 24 березня 2022 р. Фото: Reuters
Пускові установки ракет "земля-повітря" Patriots в аеропорту Жешув-Ясьонка, в Польщі, 24 березня 2022 р. Фото: Reuters

86 депутатів Європарламенту підписали листа, в якому закликають ЄС відправити в Україну "додаткові" зенітно-ракетні комплекси Patriot, які Україна використовує для протиповітряної оборони.

"Україні терміново потрібні принаймні сім із цих систем, щоб протистояти новій жорстокій стратегії, яку почала Росія, яка націлена не лише на українську енергетичну інфраструктуру, а й на будівлі лікарень та житлові будинки в таких містах, як Київ, Одеса та навіть Львів", - мовиться у листі депутатів.

За словами європейських законодавців, 6 європейських країн мають у своєму арсеналі системи ППО Partiot, і поки Конгрес США зволікає з ухваленням допомоги Україні, ЄС має "якнайшвидше" доставити Києву необхідне обладнання.

"Оскільки американський Конгрес знаходиться в глухому куті, наша відповідальність, особливо шести європейських країн, які мають системи Patriot, щоб доставити необхідне обладнання, і це якнайшвидше, щоб Україна могла реально протистояти цьому новому нищівному російському наступу", - мовиться у листі депутатів Європарламенту.

Депутат Європейського парламенту Гай Верховштадт написав у мережі Х (раніше Twitter), що 6 країн, які мають установки Patriots, це Німеччина, Польща, Нідерланди, Румунія, Іспанія та Греція.

"Європа має протиракетні комплекси Patriot і Україні вони дуже потрібні", - написав євродепутат у соцмережі Х.

Листа із закликом швидко надіслати Україні ці системи адресували президенту Європейської Ради Шарлю Мішелю, главі європейської зовнішньої політики Жозепу Боррелю, канцлеру Німеччини, прем’єр-міністрам Польщі, Іспанії, Румунії, Нідерландів, Греції.

Раніше 16 квітня глава європейської зовнішньої політики Жозеп Боррель під час виступу на європейському форумі Nueva Economia Forum заявив, що Євросоюз має терміново надати Україні більше засобів протиповітряної оборони та боєприпасів, щоб захистити Україну від російських атак ракетами та керованими бомбами на українські міста.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG