Спеціальні потреби

Організатори конкурсу Євробачення в Ізраїлі остерігаються можливих протестів


Ізраїльська виконавиця Нетта Барзілаі стала переможницею конкурсу Євробачення 2018 року, виборовши право Ізраїлю проводити фінал цього року
Ізраїльська виконавиця Нетта Барзілаі стала переможницею конкурсу Євробачення 2018 року, виборовши право Ізраїлю проводити фінал цього року

Міжнародні активісти, які називають себе захисниками прав палестинців, далі закликають до бойкоту концертів Євробачення, які відбуватимуться 14-18 травня в Тель-Авіві.

Україна не братиме участі у цьому фіналі телеконкурсу, бо національний відбір у Києві цього року закінчився провалом на тлі суперечок щодо того, чи можуть українські артисти гастролювати в Росії, яка захопила частину української території та підтримує війну на Донбасі.

Агентство Reuters повідомляє, що в Ізраїлі остерігаються, що активісти можуть спробувати влаштувати протести під час трансляції концертів, які приваблюють багатомільйонні аудиторії в десятках країн світу.

Однією з найпомітніших сил, що домагаються бойкоту Євробачення, став рух, відомий як BDS (Boycott, Divestment and Sanctions - бойкот, викривання, санкції).

BDS називає себе мирним рухом спротиву ізраїльській окупації палестинських територій.

Ізраїль вважає, що BDS пов’язаний з войовничими організаціями, включно з Хамас, і що цей рух має на меті знищення єврейської державності.

Суспільна ізраїльська телекомпанія “Кан”, як каже Reuters, спрямовує на безпеку принаймні 10% витрат на організацію події.

Близько 50 британських митців у січні закликали національного мовника Бі-Бі-Сі домагатися перенесення цьогорічних фінальних концертів Євробачення з Ізраїлю, на знак протесту проти порушення прав палестинців та окупації ізраїльтянами територій за межами міжнародно визнаних кордонів.

В Бі-Бі-Сі офіційно відхилили заклик, заявивши, що Євробачення “це не політична подія і там не підтримують жодних політичних гасел чи кампаній”.

Чому Євробачення в Ізраїлі?

Пісенний телеконкурс Євробачення проводять суспільні телерадіомовні компанії держав - членів Європейської телерадіомовної спілки.

Правила передбачають, що крім країн Європи, в конкурсі мають право брати також країни Близького сходу та Північної Африки.

Ізраїльська компанія суспільного телерадіомовлення є членом Європейської телерадіомовної спілки і бере участь у пісенному конкурсі Євробачення з 1973 року.

Виконавці з Ізраїлю перемагали на Євробаченні чотири рази і країна вже двічі проводила фінальні концерти телеконкурсу в Єрусалимі.

В останні кілька років у концертах Євробачення брали участь також виконавці з Австралії.

Поп-музика, політика і війна

Міжнародний пісенний телеконкурс, який Європейська спілка телерадіомовлення проводить з 1956 року, намагається бути поза політикою, але часто потерпає від суперечок на політичному ґрунті.

Голосування окремих країн відоме взаємною підтримкою сусідів, що, як кажуть критики, переважає над оцінюванням рівня виконавців.

2017 року Росія відмовилася від участі у фіналі конкурсу Євробачення, що відбувався у Києві, коли Україна заборонила в'їзд російській виконавиці Юлії Самойловій.

Служба безпеки України заявила, що Самойлова порушила українські закони, коли їздила на окупований Росією Кримський півострів, оминаючи український прикордонний контроль.

Грузія 2009 відмовилася від участі у фіналі, коли Європейська телерадіомовна спілка не допустила грузинську пісню з англомовною назвою "We Don't Wanna Put In".

Міжнародні організатори вирішили, що приспів пісні зі словами “Put In” можуть мати політичний підтекст з натяком на ім’я тогочасного прем’єр-міністра Росії Володимира Путіна.

Відносини між Тбілісі та Москвою тоді були під впливом війни 2008 року, внаслідок російського вторгнення в Грузію.

Дивіться також: Очільник "НАК Нафтогаз" про Північний потік-2, війни олігархів в енергетиці, із Вашингтона

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG