Спеціальні потреби

Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо України


Європейський парламент
Європейський парламент
На своєму засіданні в четвер Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо України, у якій, зокрема, йдеться про санкції проти чиновників, відповідальних за насильство проти мирних протестувальників.

У документі, європарламентарі засудили насильство проти мирних демонстрантів в Україні. Європапрламент закликає інституції ЄС та його країни-члени негайно вдатися до заходів, включно з посиленням дипломатичного тиску і підготовкою персональних санкцій на поїздки, активи та нерухомість українських чиновників, законодавців та олігархів, відповідальних за застосування суворих заходів і смерть протестувальників.

Євродепутати закликали протестувальників на Майдані утриматися від застосування сили, а опозиційних лідерів - утримувати протест в мирних рамках, щоб «зберегти легітимність своєї справи».

Крім того, європарламентарі закликали до фінансової підтримки для України. Довготерміновий пакет конкретної фінансової допомоги Україні має бути запропонований новому надійному тимчасовому уряду, щоб полегшити складну ситуацію з платежами», – йдеться в резолюції ЄП.

Євродепутати також «засудили надмірне застосування сили з боку українських правоохоронців, «Беркута» і ймовірно спонсорованих урядом груп хуліганів «тітушок» проти протестувальників». Українську владу закликають розслідувати і покарати винних у нападах, зокрема, на одного з лідерів Автомайдану Дмитра Булатова.

У своїй резолюції європарламентарі висловлюють жаль з приводу ухваленого нещодавно «закону про амністію», який перетворив «жертв на заручників» і закликають до безумовного звільнення всіх протестувальників.

Також Європарламент закликав ЄС активізувати зусилля, щоб припинити відмивання грошей і ухиляння від сплати податків з боку українських компаній та бізнесменів у європейських банках.

В окремій резолюції, також ухваленій у четвер, Європарламент піддав критиці Росію за чинення економічного та політичного тиску на східні країни-сусіди ЄС. Європейський парламент закликав Росію шанувати право громадян України вирішувати майбутнє своєї країни.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG