Спеціальні потреби

Конгресмен : Сподіваюсь, що міжнародний фінпакет переважить гроші Росії


Конгресмен : Світ працює над фінпакетом для України
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00

Конгресмен : Світ працює над фінпакетом для України

На капітолійському пагорбі у середу - "Український день". Представники української діаспори зі всіх куточків США зїхались до Вашингтона для того, щоб вплинути на американських законодавців.

Слово беруть представники українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель українських греко-католиків Святослав згодні – майбутнє України за Європою. Наполягають, ставки у боротьбі за європейський шлях – найвищі, які лише можуть бути.

"Питання євроінтеграції сьогодні це є питання збереження цілісності і незалежності України... Це питання вибору між демократією та диктатурою", - переконаний Святослав.

Патріарх Філарет закликає Америку та ЄС забезпечити гарантії безпеки для України, допомогти протистояти Росії та надати Україні фінансову допомогу, без якої, вважає патріарх, і до дефолту не далеко.

"Нам потрібна допомога!", - звертається до присутніх Філарет.

Заклик Філарета у США чують. Уряд США та ЄС працюють над пакетом допомоги, який би допоміг новому уряду витягнути Україну з поточної кризи, і не допустити занурення у ще більшу.

Конгресмен, Марсі Каптур – одна з тих американських політиків, які просувають це питання в американському уряді. В Україні у неї - друзі і навіть родичі. Каже, завдяки цьому прекрасне розуміє , що поставлено на карту .

"Тут у США ми робимо все можливе, щоб покращити фінансову пропозицію, яка з якоїсь причини у Вільнюсі зірвалась. Нам треба поновити цей процес", - каже законодавець.

Каптур і не заперечує, що за Україну іде своєрідний торг.

"Сподіваюсь, що фінансовий пакет, який готує світова спільнота, зможе переважити щоб там не запропонувала Росія. Думаю, що якщо порівняти економіку Росії з економікою Європи та навколишніх країн, можна побачити, що Україні зараз вигідніше рухатись на Захід", - говорить Каптур.

Діаспора тисне на всіх сенаторів та урядовців - коментар
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:09 0:00
Україна своє майбутнє має визначати сама – виголошує Ерік Рубін, заступник помічника Державного секретаря США.

"Ми не вважаємо, що інші країни можуть тиснути на своїх сусідів, щоб впливати на їх рішення, обраний ними курс, їх майбутнє та інтереси їх народів. Ми повністю відкидаємо економічний тиск, штучні торгові бар’єри, які суперечать принципам СОТ. Головним і фундаментальним є той принцип, що Україна є суверенною та незалежною і може самостійно визначати своє майбутнє. І цей принцип необхідно захищати", - відзначає Ерік Рубін.

Ілюзій серед присутніх нема. В Україні іде боротьба.

Представник Міжнародної Амністії у США Ті Кумар перераховує довгу вервечку порушень прав людини з боку влади.

Діаспора наполягає на санкціях у діалозі із владою США
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:40 0:00
"Коли поліція використовує надмірну силу, тортури, коли зникають люди і нікого не покарано. В інших країнах існують дисциплінарні процедури. Відсутність покарання винних дає іншим міліціонерам сигнал, що і їм нічого не буде за свавілля. Це наше послання уряду України – покарайте винних!"

Т. Кумар наголошує – насильство з боку мітингувальників так само не припустиме. Вони дискредитує демократичний протест, який підтримують у світі.

"Від так і у народу України є відповідальність – протестувати виключно ненасильницькими методами. Щойно ви самі вдаєтесь до насильства, правозахисні організації всього світу засудять ваші дії так само, як зараз ми засуджуємо український уряд", - каже представник Міжнародної амністії.

Український сніданок закінчується. Такі події – це лише верхівка величезних зусиль української діаспори, спрямованих на те, щоб привернути увагу США до подій в Україні.


Пайфер : Кризу краще вирішити під час Олімпіади
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG