Спеціальні потреби

Європарламент прийняв резолюцію про порушення Росією прав людини в Криму


Засідання Європейського парламенту
Засідання Європейського парламенту

Європейські парламентарії запропонували ввести санкції у відношенні тих, хто причетний до репресій проти кримських татар і журналістів

Парламент Європейського Союзу на пленарному засіданні в Страсбурзі ухвалив у четвер резолюцію, в якій звинуватив Росію в порушенні прав людини в анексованому нею Криму, перш за все, прав кримських татар.

Європейські парламентарії в документі, прийняття якого було ініційовано фракцією «Зелені / Європейський вільний альянс», зажадали звільнення політв’язнів і закликали забезпечити безперешкодний доступ до Криму представників спеціалізованих структур ООН, ОБСЄ і Ради Європи.

Парламент Євросоюзу, йдеться в резолюції, «засуджує винесення вироків кримськотатарському лідеру і заступнику голови Меджлісу Ільмі Умерову, заступнику Меджлісу Ахтему Чийгозу, журналісту Миколі Семені; вимагає скасування обвинувальних вироків і негайного і беззастережного звільнення Умерова та Чийгоза, негайного і беззастережного зняття всіх звинувачень з Семени».

У документі перераховані імена ще 44 осіб, у тому числі українського кінорежисера Олега Сенцова, судові вироки яким Європарламент рішуче засуджує.

Депутати запропонували ввести санкції щодо «всіх осіб, відповідальних за грубі порушення прав людини», в тому числі кримських і російських чиновників, які несуть пряму відповідальність за обвинувальні вироки Ахтему Чийгозу, Миколі Семені та Ільмі Умерову. Йдеться про замороження активів і заборону на в’їзд до ЄС.

Європарламент вважає, що «права кримських татар були серйозно порушені забороною Меджлісу і оголошенням його екстремістською організацією, забороною на повернення його лідерів на півострів».

Депутати закликали Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у пріоритетному порядку розглядати всі позови, подані з Криму, оскільки російська судова система не може надати і не надає юридичну допомогу в цих справах.

Єврокомісія, на думку депутатів, має підтримати проекти і програми обмінів, які сприяють розвитку контактів між людьми, врегулювання конфліктів, примирення і міжкультурного діалогу. Зокрема, парламентарії закликали ЄС підтримати «українські і кримськотатарські медіа-проекти для Криму, в тому числі і ті, які були ініційовані Європейським фондом демократії і Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода, а також захист українських і кримськотатарських шкіл та інші ініціативи щодо захисту культурної спадщини».

Європарламент також підтвердив свою підтримку санкцій ЄС, що забороняє імпорт з Криму і експорт в Крим з Євросоюзу ряду товарів і технологій, а також інвестицій в Крим, обміну товарами і послугами.

Крім того, парламент ЄС закликав «усі сторони в повній мірі виконати положення Мінських угод, включаючи припинення військової діяльності в Донбасі і обмін заручниками, а також звільнити і повернути всіх бранців без подальших зволікань; нагадує про особливу відповідальність російського уряду в цьому відношенні».

Депутати запропонували Раді Євросоюзу «вивчити можливість створення міжнародного формату для переговорів, у яких обговорюється питання про деокупацію Криму за участю ЄС, і який буде ґрунтуватися на міжнародному гуманітарному праві, правах людини і міжнародних принципах».

Європарламент також закликав Раду ЄС «знайти шляхи підтримки України в Міжнародному суді в справі залучення Російської Федерації до відповідальності за її підтримку тероризму на сході України і актів дискримінації етнічних українців і кримських татар в окупованому Криму».

Дивіться також: Звіт: Переселенці можуть стати одним із основних інструментів для досягнення миру в Україні

Звіт: Переселенці можуть стати одним із основних інструментів для досягнення миру в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

XS
SM
MD
LG