Спеціальні потреби

Російський інтерес в Каталонії


В той час як офіційна Москва не висловлює позиції щодо референдуму про незалежність Каталонії, деякі російські джерела намагаються використити ситуацію для виправдання захоплення Кримського півострова.

Після того, як речниця російського Міністерства закордонних справ заявила, що її відомство вважає ситуацію в Каталонії внутрішньою справою Іспанії, іспанське посольство в Росії 2 жовтня оприлюднило у Twitter подяку російському МЗС “за позицію стосовно нелегального референдуму в Каталонії”.

Але на цьому тлі працівники посольства Росії у Південній Африці доклали зусиль для створення колажу із фотографіями дій іспанської поліції під час референдуму в Каталонії на противагу світлинам щасливих учасників референдуму, влаштованого Росією в Криму 2014 року.

Коментар англійською мовою до того фотоколажу проголошує: “Сьогоднішні події в Каталонії знову показують, що кримський референдум 2014 був вражаючим прикладом ненасильницького волевиявлення”.

Тим часом російський телеканал RT поширив переклад інтерв’ю австрійського телебачення з лідером правопопулістської “Партії свободи” Австрії Гайнцом Крістіаном Штрахе під заголовком: “Крим скористався правом на самовизначення, як і Каталонія”.

Базована у США журналістка Джулія Дейвіс, яка відстежує й аналізує російські ЗМІ, пише, що державні телеканали Росії вважають ситуацію з каталонським референдумом нагодою змінити міжнародні оцінки сепаратистських референдумів проведених у Криму, на Донбасі, а також в Абхазії, Південній Осетії.

Стаття на російському інтернет-сайті Prаvda.ru радить російським діячам “зробити наголос на тому, що плебісцит в Каталонії зайвий раз підтвердив: кордони держав не є вічними” і пропонує проведення в Криму повторного референдуму, щоб цього разу він відповідав усім міжнародним нормам.

Російська Gazeta.ru подає статтю під заголовком “Кажемо Барселона, маємо на увазі Київ”, в якій автор порівнює відокремлення Каталонії від Іспанії з відокремленням України від фактичного російського державного утворення, яким був Радянський Союз.

Дивіться також: Чи долучилася до розбурювання кризи у Каталонії "рука Кремля"?

Чи долучилася до розбурювання кризи у Каталонії "рука Кремля"? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:39 0:00







XS
SM
MD
LG