Спеціальні потреби

ЄС закличе Росію зупинити потік зброї, що йде в Україну


Лідери ЄС в п’ятницю закличуть Росію зупинити потік зброї та озброєних людей, що йде через її кордон в Україну, погрожуючи ввести нові санкції.

Про це йдеться в проекті заяви, що опинився у розпорядженні Reuters.

Представники ЄС однак кажуть, що лідери Євросоюзу навряд чи оголосять про введення санкцій на саміті, де перед ними виступив президент України Петро Порошенко.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель у четвер заявила, що прогрес в Україні після кількох днів припинення вогню «не такий очевидний, як мені хотілося б сподіватися».

«У найближчі години ми будемо обговорювати, наскільки далеко нам слід йти в питанні санкцій, і який нині стан справ. Рішення може бути прийняте тільки завтра в світлі доповіді українського президента», – заявила вона журналістам.

Поки ЄС ввів лише обмежені санкції, що торкнулися 61 людини в Росії і Україні, яким заборонили в’їзд до Євросоюзу і заморозили активи. Санкції також введені проти двох енергетичних компаній в українському Криму, який раніше цього року анексувала Москва.

Євросоюз розділився в думках про подальші дії та введення жорстких економічних санкцій проти Росії. Деякі члени ЄС побоюються можливих відповідних дій з боку найбільшого постачальника енергоносіїв Євросоюзу.

У проекті заяви йдеться, що лідери 28 країн ЄС підтримують мирний план Порошенка і «беруть до уваги» рішення верхньої палати російського парламенту відкликати дозвіл на використання російських військ на території України.

XS
SM
MD
LG