Спеціальні потреби

НАТО: Росія не виконує своїх зобов’язань щодо України


Андерс Фоґ Расмуссен
Андерс Фоґ Расмуссен

Глава НАТО заявив у середу, що не бачить ніяких ознак того, що Росія виконує свої міжнародні зобов’язання щодо України.

У той же час Великобританія попередила Москву, що Європейський Союз може ввести проти неї жорсткіші санкції, якщо вона не вживе зусиль з припинення зіткнень на сході України.

НАТО вже припинило всю практичну співпрацю з Москвою у зв’язку з російською анексією Криму, але зберегло можливість для політичних контактів на високому рівні.

«З жалем відзначаю, що ми не бачимо жодних ознак того, що Росія дотримується своїх міжнародних зобов’язань», – заявив журналістам генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен в ході зустрічі міністрів закордонних справ Альянсу в Брюсселі.

«Сьогодні ми обговоримо наші відносини з Росією і вирішимо, що робити далі», – сказав він, не уточнивши, які дії Москви не відповідають очікуванням.

Один з учасників зустрічі, міністр закордонних справ Великобританії Вільям Гейґ, попередив, що підтримка жорсткіших санкцій ЄС може зрости, якщо Росія не вживе кроків для деескалації насильства в Східній Україні і підтримці мирного плану, висунутого президентом України Петром Порошенком.

Лідери ЄС можуть обговорити питання про введення жорстких економічних санкцій проти Росії на саміті в Брюсселі в п’ятницю, якщо не побачать дій Москви на підтримку пропозицій Порошенка.

XS
SM
MD
LG