Спеціальні потреби

Спершу угода між Україною і ЄС, а вже потім консультації з Росією


Україна та Європейський союз погодились провести тристоронні консультації у форматі ЄС-Україна-Росія, щоб зняти застереження російської сторони щодо економічної частини Угоди про асоціацію, яку має бути підписано у Брюсселі 27 червня. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив керівник Місії України при ЄС Костянтин Єлісєєв. Однак, додав він час, місце та рівень представництва на цих консультаціях ще не визначені і вирішувати це будуть Київ із Брюсселем.
Костянтин Єлісєєв


Як заявив в інтерв’ю Радіо Свобода Костянтин Єлісєєв консультації у форматі Україна-ЄС-Росія не відбудуться до 27 червня, коли президент Петро Порошенко має у Брюсселі поставити підпис під економічною частиною Угоди про асоціацію, під чим насамперед мається на увазі глибока та всеосяжна зона вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Як зауважив посол Єлісєєв, Росія хибно вважає, що Угода України та ЄС може їй зашкодити – тому Київ та Брюссель готові до консультацій з росіянами.
Cподіваємось на суто фахові переговори без їхньої політизації

«Наразі розглядається можливість проведення тристоронніх консультацій у форматі Україна-ЄС-Росія як знак доброї волі, як демонстрація відкритості України та ЄС. Це робиться для того, щоб під час цих консультацій роз’яснити суть Угоди і усунути ті міфи, які останнім часом народжує російська сторона довкола Угоди, – каже Єлісєєв – Ми сподіваємось на суто фахові переговори без їхньої політизації».

За словами Єлісєєва, основоположним принципом консультацій буде такий: вони стосуватимуться лише імплементації та суті Угоди, але жодним чином не стосуватимуться змін тексту чи змісту Угоди.

«Мета – виключно для того, аби усунути звинувачення про нібито шкідливий характер Угоди для російської сторони», – додав керівник Місії при ЄС.

Час, рівень, формат і місце – все це визначатиметься пізніше, після підписання Угоди, і це будуть вирішувати Київ і Брюссель, і ці питання буде узгоджено протягом найближчих днів, сказав посол.

Угоду – не спинити

Раніше в декого ще існували сумніви, чи економічну частину Угоди про асоціацію буде підписано 27 червня, чи не злякається Київ погроз Москви щодо можливої торговельної війни. Але президент Порошенко розвіяв ці сумніви під час представлення нового міністра закордонних справ Павла Клімкіна, чітко заявивши, що його підпис під економічною частиною Угоди з’явиться обов’язково.

Це двосторонній документ між двома суверенними сторонами
Угоду буде підписано 27 червня, незважаючи на будь-які інсинуації

«Угода – це двосторонній документ між двома суверенними сторонами, Україною та Європейським союзом. І саме ці дві сторони вирішують коли, як і де підписувати цей документ. Тому Угоду буде підписано 27 червня, незважаючи на будь-які інсинуації», – заявив Єлісєєв.

За його словами, Угода в цілому матиме позитивний вплив не лише на розвиток економічної співпраці між Україною та ЄС, але і між Україною та країнами СНД, включно з Росією. Тобто торговельної війни не повинно бути.
В Європі 21-го сторіччя не можна використовувати інструменти газового, енергетичного чи торговельного тиску для досягнення політичних цілей

«Ми вважаємо, що сьогодні в Європі 21-го сторіччя не можна використовувати інструменти газового, енергетичного чи торговельного тиску для досягнення політичних цілей. На наш погляд, Угода є інструментом побудови стабільної, процвітаючої, вільної і демократичної Європи», – каже посол.

Політичну частину Угоди про асоціацію між Україною та ЄС підписав у березні під час саміту ЄС у Брюсселі прем’єр Арсеній Яценюк.

Передрук з "Радіо Свобода"

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG