Спеціальні потреби

ЄС погодив санкції проти Білорусі, щоб закрити "найбільшу лазівку" в обмеженнях для Росії


Ілюстративне фото. Військова техніка, залучена до навчань збройних сил Росії та Білорусі, 12 червня 2024. Russian Defence Ministry/Handout via REUTER
Ілюстративне фото. Військова техніка, залучена до навчань збройних сил Росії та Білорусі, 12 червня 2024. Russian Defence Ministry/Handout via REUTER

Країни Європейського Союзу погодили пакет санкцій проти Білорусі. Мета - не дати Росії використовувати лазівки, щоб обходити санкції проти Кремля.

"Посли ЄС досягли принципової згоди щодо нового пакету санкцій проти Білорусі. Цей пакет посилить наші заходи у відповідь на вторгнення Росії в Україну, включаючи боротьбу з обходом санкцій", - йдеться заяві бельгійського представництва у Раді ЄС, що зараз головує у раді.

Там додали, що нові санкції проти Білорусі допоможуть закрити "найбільшу лазівку" режиму санкцій ЄС проти РФ.

Зусилля, щоб закрити лазівки, посилилися з минулого року, і дипломати кажуть, що Білорусь була однією з головних країн, що допомагали Москві обходити обмеження.

Із січня минулого року ЄС працює над узгодженням санкцій, які вже були запроваджені проти Білорусі до вторгнення Росії в Україну, із заходами у відповідь на війну, але експорт калію з країни був одним із каменів спотикання.

Один дипломат уточнив, що текст узгоджує заходи щодо товарів подвійного призначення, таких як мікросхеми, що містяться в базових приладах, а також передові технології та військове обладнання.

У цьому пакеті було скасовано положення, якого домагалися деякі країни, яке дозволяло експортувати білоруський калій та інші сільськогосподарські товари через Європу в разі стрибків цін.

Днями Європейський Союз схвалив 14-й раунд санкцій проти Росії у відповідь на російське повномасштабне вторгнення в Україну.

Цей пакет включає обмеження для російських організацій, причетних до незаконної депортації українських дітей, а також містить заборону на практику перевантаження російського зрідженого природного газу в країнах ЄС, який потім відправляється в третю країну.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG