Спеціальні потреби

ЄС ввів нові санкції проти Фонду Кадирова, "Артеку" та інших організацій, причетних до депортації українських дітей


10-річна Ангеліна та 9-річний Олександр возз'єднані зі своєю матір'ю Світланою після повернення з окупованої території України, 6 вересня 2023. За даними Києва, до Росії було депортовано понад 19 500 дітей. Повернути вдалось лише близько 400 дітей. REUTERS/Gleb Garanich
10-річна Ангеліна та 9-річний Олександр возз'єднані зі своєю матір'ю Світланою після повернення з окупованої території України, 6 вересня 2023. За даними Києва, до Росії було депортовано понад 19 500 дітей. Повернути вдалось лише близько 400 дітей. REUTERS/Gleb Garanich

Європейський Союз схвалив 14-й раунд санкцій проти Росії у відповідь на російське повномасштабне вторгнення в Україну.

Пакет включає обмеження для російських організацій, причетних до незаконної депортації українських дітей, а також містить заборону на практику перевантаження російського зрідженого природного газу в країнах ЄС, який потім відправляється в третю країну.

Санкції проти "Артеку" і Фонду Кадирова

ЄС також ввів санкції проти "Міжнародного дитячого центру "Артек", який організовує табори для дітей з України, в тому числі на незаконно окупованих територіях, Фонду Кадирова, який проводить програми "перевиховання" для українських дітей і підлітків, і Білоруський республіканський союз молоді, який активно бере участь у депортації українських дітей із незаконно окупованих територій.

Як повідомляв Голос Америки, численні міжнародні розслідування підтверджують, що Росія проводить депортацію українських дітей на свою територію під приводом гуманітарної допомоги.

За міжнародним законодавством, це є воєнним злочином, і президент Росії Владімір Путін та так звана уповноважена у справах дітей Марія Львова-Бєлова звинувачені прокурором Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі у їхньому скоєнні. У березні 2023 року МКС видав ордер на їхній арешт.

За даними українського уряду, зібраними на сайті "Діти війни", до Росії було депортовано понад 19 500 дітей.

Львова-Бєлова 31 липня 2023 заявила, що з початку повномасштабного вторгнення до Росії було вивезено 700 тисяч українських дітей. Досі в Україну вдалося повернути лише близько 400 вивезених у Росію дітей.

Нещодавно Білий дім заявив, що має "нові та вірогідні повідомлення про те, що російська влада розміщує списки викрадених українських дітей на російських сайтах усиновлення". Президент США Джо Байден, так само як і низка інших світових лідерів, заявляв, що "Росія вчиняє в Україні воєнні злочини та злочини проти людяності".

Санкції проти воєнної машини Кремля

Загалом новий пакет санкцій передбачає нові обмеження у галузі енергетики, фінансів, транспорту та торгівлі, спрямовані проти 116 осіб та організацій. В ньому також посилено заходи для того, щоб компанії не обходили вже запроваджені санкції.

Заходи стримування російської воєнної машини стосуються і компаній, які активно беруть участь в обході санкцій ЄС через фінансові операції та постачання заборонених товарів ЄС. До санкційного переліку включено і компанію, яка керує портом "Восточний", який використовувався для доставлення зброї та боєприпасів з КНДР до Росії.

До переліку увійшли й кілька російських військових і оборонно-промислових компаній, що постачають технології подвійного призначення, які використовуються на полі бою, і компанії, що транспортують зброю та військовий персонал у зону бойових дій.

Загалом обмежувальні заходи Брюсселя щодо осіб та компаній, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, зараз включають понад 2200 назв та імен, зазначають у Раді ЄС. Ті, хто визначені у нинішніх санкціях, підлягають замороженню активів, а громадянам і компаніям ЄС заборонено надавати їм кошти. Фізичним особам також заборонено в’їзд або транзит через територію ЄС.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час виступу на засіданні Ради ЄС із закордонних справ у понеділок заявив, що наголосив на важливості нових санкцій "для подальшого придушення військової економіки Путіна". Також він підкреслив потребу прискорення постачань військової допомоги, зокрема ППО, і розширення оборонної промисловості.

Перед засіданням Ради в понеділок верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель сказав журналістам у Люксембурзі: "Україна потребує більше допомоги, і потребує більше допомоги зараз".

Боррель також порівняв мирну конференцію щодо України у Швейцарії за участі понад 100 країн світу із візитом президента Росії Путіна до Північної Кореї у спробах отримати більше зброї для агресії в Україні. Боррель сказав, що Путін "очевидно готується до тривалої війни".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG